Euroopa vaevleb taas pandeemia küüsis, aga migrantide vastuvõttu ei peata miski

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Pandeemia ei loksuta: migrandid hiilivad Melilla piiritara ääres.

Paljudes Lääne-Euroopa riikides kasvavad taas nakatumisnäitajad, riigid tülitsevad piirangute pärast, aga niipea, kui jutt läheb illegaalsele massimigratsioonile, on pandeemia olematu – “Welcome, refugees!”

Vaadakem BNS-i vahendatavaid viimaste päevade uudiseid.

AFP: “Hollandi peaminister Mark Rutte tunnistas esmaspäeval, et tema valitsus tegi koroonaviiruse piiranguid lõdvendades vea ja vabandas. Riigis on võimust võtnud nakkavam delta tüvi, mis levib eeskätt noorte seas. Ööpäevane nakatunute arv on tõusnud Hollandis kõrgeimale alates mullu detsembrist.”

AFP: “Macron teatas kohustuslikust vaktsineerimisest tervishoiutöötajatele. /…/ Kreeka käskis kõik tervishoiutöötajad vaktsineerida.”

AP: “Üle 200 aafriklase üritas esmaspäeval ronida üle Hispaania Melilla enklaavi Marokost eraldava topelttara, neist 119 pääses võimude teatel autonoomsesse linna. Piiriületuskatse ajal sai vigastada vähemalt viis tsiviilkaartlast ja üks migrant, teatas Hispaania valitsuse delegatsiooni esindaja Melillas. Ülejäänud migrandid peeti kinni tara Maroko poolel. Kõik migrandid on pärit Sahara-tagustest Aafrika riikidest. Üle tara pääsenutele tehakse migratsioonikeskuses koroonatest ja nad jäävad võimude teatel karantiini.”

AFP: “Liibüa kehtestas pühapäeval uued ulatuslikud piirangud koroonaviiruse leviku peatamiseks, sest nakatumiste arv kerkis uuele tasemele, teatasid võimuesindajad. Nakkushaiguste keskuse juht Badreddine al-Najjar hoiatas kriitilise olukorra eest.”

AFP: “Itaalia valitsus lubas laeva migrantidega pardal Sitsiilia sadamasse.”

Nagu neist uudistest selgub, on pandeemia Euroopas tõusuteel ning riigiti kehtestatakse taas piiranguid. Samas aga ei mõjuta see migrantide vastuvõtmist – neid korjatakse kokku Vahemerelt ja viiakse sadamatesse, lastakse jääda Hispaania Aafrika-enklaavidesse, kutsutakse ära Islamiriigi toetajaid täis al-Holi laagrist.

Migrandid ei saa ega tohi olla privilegeeritud grupp, kes pääseb alati edasi, olgu tegu siis pandeemia või maailmalõpuga – just vastupidi, nad on kõrgendatud ohutegur, sest rändeteedel liikudes nad nakatuvad sagedamini, neid on raske kontrollida ja sihtriikidesse jõudes on neil kombeks laiali kaduda.

Praegune Rooma paavst Franciscus on öelnud, et pagulaste huvid olevat kõrgemal riikide seadusandlusest – tundub, et need on kõrgemal ka surmahaiguste leviku pidurdamisest.

Euroopa Liit ja liberaalne Lääs üldse pole massimigratsiooniga kaasas käivat suurt haiguste (taas)levimise ohtu kunagi oluliseks pidanud, rändekriisiga kaasnenud haiguste levikust infot ei anta ning isegi pandeemia korral ei tehta midagi migratsiooni peatamiseks, kuigi see tähendab kõrgendatud riski kogu inimkonnale. Tegu on järjekordse vasakliberaalide kuriteoga inimsuse vastu.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused