Euroopa vasakliberaalid ahastuses: “paremäärmuslikud populistid, fašistid ja rassistid” koguvad aina populaarsust

Rubriik Maailm On
©AFP/Scanpix
Viktor Orban ja Matteo Salvini on tõusnud konservatiivse Euroopa liidrite sekka.

Immigratsioonivastased rahvuslased on kogu Euroopa Liidus tõusuteel ja viimased küsitlused näitavad, et nende toetus kasvab ka Itaalias, Prantsusmaal, Ungaris ja Hispaanias.

4. novembril toimunud küsitlus näitas, et Prantsusmaa president Emmanuel Macroni erakonna La République En Marche toetus on langenud 19 protsendini, samas kui Marine Le Peni parempoolse Rahvusrinde toetushüppas 21 protsendile .

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ungari rahvusliku küsitluse kohaselt on Victor Orbani Fideszi partei ja nende Kristlike Demokraatide Rahvapartei liitlased saavutanud 63-protsendilise toetuse, mis on Euroopas kõrgeim, populaarsuselt järgmine erakond Jobbik  sai näiteks 11 protsenti toetust.

Hispaanias avaldatud Celeste-Tel hiljutised küsitlused näitasid, et erakond Vox, mis lubab Hispaania taas suureks teha, kogub kiiresti populaarsust, olles jaanuarist saati oma toetust suurendanud viis korda. Hispaania Voxi partei juht Santiago Abascal selgitas Voxi toetuse suurenemist sellega, et nemad väljendavad seda, mida miljonid hispaanlased mõtlevad.

Giorno küsitluse kohaselt on Matteo Salvini Itaalias kõige usaldusväärsem ja populaarseim poliitik, tema partei Liiga juhtis edurivi 31 protsendiga, samas kui Viie Tähe liikumist toetas 27 protsenti küsitletutest. Hiljutine küsitlus näitas, et Salvini enda toetus on kasvanud 34,7 protsendini.

Saksa kantsler Angela Merkel aga hoiatas pühapäeval Pariisi rahufoorumil “kitsarinnalise natsionalismi” ja nende inimeste eest, kes seavat küsimärgi alla Euroopa rahuprojekti. “Tunnen muret selle üle, et kitsarinnalised natsionalistlikud vaated võivad taas toetust leida,” ütles Merkel teistele riigi- ja valitsusjuhtidele.

Muidugi ei taha Merkel rääkida sellest, kuidas just tema ülemäära avatud migratsioonipoliitika pingeid üles kütab ja riigi uputamine sisserändajatega selliseid meeleolusid paisutab. Tegu on täieliku vastutamatusega omaenda tegude eest, mitte mingi “pahade rahvuslaste” vandenõuga, kes eksitavad “häid multikultuurseid” inimesi.

Mõne aja eest hoiatas ka Macron “natsionalismi pidalitõve” eest. Samas on Prantsusmaal tekkinud terve hulk piirkondi, kus moslemid on enamuses ja maksab imaami, mitte riigi sõna. Üha enam hoiatatakse kodusõjaohu eest ning seda teevad tuntud poliitikud ja kirjanikud. Macron aga ei tunnista isegi prantslasi rahvusena, mis ongi tema populaarsuse alla viinud.

Kust siis saab alguse väidetav natsionalism? Ükski “halb” idee ei tohiks ju heade inimeste seas levida, nad saaksid ju aru ega laseks ennast eksitada. Järelikult on rahvuslusel ikkagi pinnast, et inimesi endaga kaasa haarata, ning globalism ja multikultuursus on vaid lehkav pahn.

Seda näitab konservatiivsuse, rahvusluse ja immigratsioonivastasuse pidev tugevnemine. Väga tõenäoline on konservatiivide võit kevadistel Euroopa Parlamendi valimistel ning seetõttu on ka Macron ja Merkel kisa tõstnud. Ja võib eeldada, et see ulg tõuseb maikuisteks valimisteks taevani!

Allikad: BNS, Voice de Europe

Loe ka Prantsuse ajakirjanik: meil on juba suured võõraste poolt koloniseeritud alad ja Prantsuse ekssiseminister Gerard Collomb: praegu elame migrantidega kõrvuti, varsti aga tuleb näost näkku elada

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused