Euroopas on uueks trendiks saanud minna pakku pagulaste eest — sihtkohaks on Ungari

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Balatoni järv Ungaris meelitab pagulasi, sedapuhku valgeid lääne-eurooplasi.

Üle Vahemere tulev põgenikelaine on vallandanud uue — valged inimesed põgenevad Lääne-Euroopast Ida-Euroopa immigratsiooni piiravatesse riikidesse.

Sakslased kolivad Ungarisse Balatoni järve äärde, kuna kodumaale on tulnud liiga palju pagulasi. Ungaris on tulijate väitel „turvalisem ja rahulikum”, seda tänu peaminister Viktor Orbanile.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Lõuna-Saksamaalt Konstanzist pärit abielupaar elas paarkümmend aastat Hispaanias. Hambaarst Walter Liebschwager võttis patsiente vastu väikses kohas Valencia ja Alicante vahel. Aga sealgi muutus elu abikaasade väitel viimastel aastatel rahutuks ja isegi ohtlikuks Põhja-Aafrikast saabunud migrantide tõttu. Kolm ja pool kuud tagasi ostsid Liebschwagerid omale maja Ungaris Balatoni järve ääres Keszthely linna lähedal, vahendab eestinen.fi telekanalit MTV.

Walter Liebschwager märgib, et soovis samasugust keskkonda nagu oli tema endises kodukohas Bodensee järve ääres. Peamine põhjus on aga selles, et Ungarisse pole viimastel aastatel tulnud nii palju pagulasi kui Saksamaale ja Hispaaniasse.

Liebschwager ütles MTV uudistele, et kui jälgis, mis toimub Saksamaal ja palju seal on kuritegevust ning kuidas olukord muutub kogu aeg ohtlikumaks, otsustati valida koht, kus midagi sellist pole. Naine Fabiola kiidab, et Ungaris võib isegi naisterahvas minna iga kell rahulikult üksi poodi või jalutama, ilma et keegi tuleks tülitama.

Liebschwagerid ostsid maja kinnisvaramaakleri László Kovácsi käest. Kovács märgib, et nõudlus on Ungaris suurenenud eriti pärast 2015. aasta migratsioonilainet. Kliente on eriti palju Saksamaalt, aga ka mujalt Lääne-Euroopast, näiteks Prantsusmaalt ja Beneluxi-maadest.

Hevizi linnapea Gábor Papp märgib, et kolmandik linna kinnisvarast kuulub juba välismaalastele, peamiselt sakslastele. Lisaks sakslastele elab linnas palju venelasi, prantslasi ja šveitslasi. Papp märgib, et välismaalased tulevad Lääne-Euroopast Balatoni äärde põhiliselt otsima turvalist elukeskkonda. Sakslased ütlevad seda otse välja.

Benzingeri abielupaar tuli Balatoni järve äärde elama kolm aastat tagasi vahetult enne pagulaskriisi. Frank Benzinger märgib, et nad tegid absoluutselt õige otsuse. Ungaris mingeid probleeme pole, aga Saksamaal muutub olukord kogu aeg hullemaks.

Benzingerid on samuti Kovácsi kliendid. Kinnisvaramaakleri sõnul suurenes nõudlus hüppeliselt kevadel pärast seda, kui pagulasvastane Viktor Orban võitis valimised ja kindlustas parteile Fidesz kahe kolmandiku suuruse toetuse parlamendis. Kovács kiidab peaministrit selle eest, et äri nii hästi läheb. Tema klientidest on saanud Orbani veendunud toetajad.

“Me oleme õnnelikud, et Orban võitis,” tunnistab Frank Benzinger. Ta lisab, et Saksamaal paljud Orbanit ei salli, aga temale Orban väga meeldib.

Sakslastel on hea meel, et Orban hoiab pagulaste suhtes jäika joont, mis hoiab pagulased Ungarist eemal ja võimaldab inimestel Balatoni järve ääres rahus elada. Pagulaste abistamine on sattunud kriitikatule alla ka Saksamaal.

Balatoni järve ääres on majad poole odavamad kui Saksa- ja Prantsusmaal. “Hind on teisejärguline,” märgib Frank Benzinger. Ta on mures hoopis selle pärast, mis toimub tema armsal Saksamaal. Viktor Orban on tema väitel käitunud täiesti õigesti.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused