Euroopasse hakatakse migrante nüüd tooma otse lennukitega, Itaalia tegi otsad lahti

AFP_RW9G3

Euroopa Liidu juhtkonnas on juba tükk aega tiirelnud mõte, et migrante võiks hakata Põhja-Aafrikast otse Euroopasse vedama, et nad ei peaks riskima ohtliku meretee ja vahendajatele maksmisega. Itaalia tegigi juba otsa lahti.

Itaaliasse toodi reedel 22.12 sõjaväele kuuluva lennukiga Liibüast 162 migranti, teatasid võimuesindajad.

Sisserändajad on pärit Eritreast, Etioopiast, Somaaliast ja Jeemenist.

Liibüa on pikka aega olnud läbikäiguteeks sisserändajatele, kes otsivad Euroopast paremat elu. Riigis valitsev seadusetus on muutnud nad hõlpsateks sihtmärkideks kõikvõimalikele kurjategijatele.

Liibüa langes kaosesse 2011. aasta sügisel kauaaegse diktaatori Muammar Gaddafi kukutamise ja tapmisega lõppenud kodusõja järel. Keskvõimu kokkuvarisemine on tekitanud olukorra, kus paljudes riigi piirkondades on tegelik võim relvarühmituste käes ning seal õilmitsevad inimkaubitsemine, kütusesmugeldamine ja terroristid.

Migrantide massiline kiire vabatahtlik importimine võib aga Euroopa enda põlisrahvastiku väga kiiresti hävitada, arvab kirjanik ja EKRE fraktsiooni poliitiline nõunik Urmas Espenberg, sest islamiusuga riikidest pärit inimesi on liiga palju ja nende integreerimine ei ole võimalik, mida kinnitab ka pikk praktika. “Nii läheb Euroopa ajalukku kui kontinent, kes aitas küll teisi rahvaid pääseda parema elu peale, kuid hävitas seejuures oma rahva”

AP-BNS

Kommentaarid