Euroopasse kolimine on täies hoos: Itaaliasse saabus mõne tunniga üle tuhande migrandi 

Maailm,
©Scanpix
Itaalia rannavalve migrante sõidutamas.

Kunagine Itaalia siseminister Matteo Salvini suutis inimkaubanduse Itaalia kaudu peaaegu täiesti seisma panna, tagasi võimule saanud vasakpoolsed ja liberaalid aga hoiavad rändetee täiesti avatuna.

Itaaliasse saabus mõne tunniga üle tuhande migrandi ning veel sajad migrandikorjajate poolt ära toodud ootasid sadamat, mis neid vastu võtaks, teatasid pühapäeval võimud ja vabaühendused.

Ajavahemikus 1. jaanuarist 22. juulini saabus Itaaliasse meritsi 34 000 inimest, teatas siseministeerium. Mullu samal perioodil oli see arv 25 500 ja 2020. aastal 10 900.

Itaalia lõunatipus Calabria lähedal päästsid kaubalaev ja rannavalve laupäeval enam kui 600 inimest, kes üritasid triiviva kalalaeva pardal Vahemerd ületada. Põgenikud toodi maale mitmes Sitsiilia sadamas.

Võimud leidsid ka viie seni teadmata asjaoludel surnud migrandi surnukeha.

Lampedusa saarele saabus alates laupäeva hilistest tundidest 15 erineva paadiga Tuneesiast ja Liibüast 522 inimest muu hulgas Afganistanist, Pakistanist, Sudaanist, Etioopiast ja Somaaliast.

Itaalia meedia andmeil on saare vastuvõtukeskus rängalt ülekoormatud. Keskus on kavandatud mahutama 250–300 inimest ja praegu on seal uudisteagentuuri Ansa teatel 1200 inimest.

Vabaühendused jätkavad sadade Vahemerel migrantide päästmist. aidates seega kaasa inimkaubitsejate ärile.

SeaWatch teatas, et korraldas laupäeval neli korjeoperatsiooni. “Aluse SeaWatch3 pardal on 428 inimest, sealhulgas naised ja lapsed, üheksandat kuud rase naine ja raskete põletushaavadega patsient,” seisis ühenduse Twitteri kontol.

Päästelaev OceanViking, mida opereerib vabaühendus SOS Mediterranean, teatas, et leidis Liibüa lähistel rahvusvahelistes vetes merehätta jäänud ülerahvastatud kummipaadis 87 inimest, sealhulgas 57 saatjata alaealist.

Vahemere keskosa rändetee on maailma kõige ohtlikum, kuid keegi ei tee midagi selle lõpetamiseks. Rahvusvahelise Migratsiooniorganisatsiooni (IOM) hinnangul on alates aasta algusest seal hukkunud ja kadunud 990 inimest.

On ilmselge, et mida rohkem migrante päästetakse, seda rohkem neid Aafrikast teele asub, seda rohkem neid hukkub ja seda paksemad saavad olema suurte kurjategijate kukrud. Kui keegi migrante ei päästaks ja neid keeldutaks vastu võtmast, oleks need inimesed ilmselt ammu loobunud surmateed pidi Euroopasse pürgimast ja ka uppumissurmad oleksid olemata. (AFP-BNS-UU)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused