Euroopasse suunduvat migratsiooni ergutavad jõud õhutavad pingeid Ungari piiridel

Maailm,
- Updated
©EPA/Scanpix
Migrant oma loosungiga Serbia-Ungari piiril.

Ungari võimude teatel on aasta algusest järsult kasvanud illegaalsete piiriületuskatsete arv Ungari-Serbia piiril, põhjuseks väidetavalt Serbiasse kogunenud migrantide hulgas liikvele läinud valeinfo.

Möödunud nädalal sulges Ungari piiriületuspunkti Tompa linnas, kuna politsei sõnul ei olnud võimalik tagada suurte migrandigruppide kontrollitud piiriületust. (vt ka Ungari tõrjub massimigratsiooni: politsei sulges migrantide ees piiri Serbiaga).

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Reedel oli Serbia-Ungari piirile kogunenud umbes 500 migranti, kes nõudsid Euroopa Liitu pääsemist ja kandsid ingliskeelseid silte: „Me oleme ainult põgenikud, mitte kriminaalid.“ Piiril toimunud rahutused olid organiseeritud sotsiaalmeedia kaudu ja nende lõpetamiseks sekkus Serbia politsei. Enamik mingrante on pärit Süüriast, Iraagist ja Afganistanist.

Serbia kaitseminister Aleksander Vulin avaldas rahutuste üle teravat pahameelt ja ütles, et need on organiseeritud valeinfot levitavate inimeste poolt, kes kinnitavad migrantidele, et Ungari piirid on neile uuesti avatud. „Nad peaksid olema õnnelikud, et Serbia on nad vastu võtnud ja nende eest hoolitseb,“ ütles Vulin. Ta küll ei viidanud ühelegi konkreetsele isikule ega organisatsioonile, kes valeinfo levitamise taga võis olla, kuid varasemalt on sarnaseid kahtlustusi esitatud migratsiooni toetavate aktivistide ning nn vabaühenduste suunal, kes kasutasid sarnast taktikat Kreeka migratsioonikriisi ajal (vt ka Kreekas arreteeriti migrante riiki toonud vabaühenduse juht).

Näiteks jagasid aktivistid 2016. aastal migrantidele Kreekas Idomeni külas vigaseid kaarte ja juhatasid nad ületama ebaseaduslikult piiri Põhja-Makedoonias. Selle tagajärjel hukkus kolm migranti, üks neist lapseootel naine.

Ungari peaminister Viktor Orbán on süüdistanud illegaalsete migrantide aktiviseerimises peamiselt vasakpoolse globalisti George Sorose rahastatud vabaühendusi. „Peab olema pime, et mitte näha seoseid Sorose võrgustiku ja organiseeritud migratsiooni vahel Balkanil. Sorose [Avatud Ühiskonna Fondide] võrgustik on de facto selle taga,“ ütles Orbán Ungari meediale jaanuari lõpus.

„Soros on jõudnud oma tegevusega punkti, kus ta tahab kujundada Euroopa ümber segatud kultuuride kontinendiks ja võimalusel elimineerida kõik rahvusriigid. Ta jätkab selle plaani läbisurumist ja kasutab selleks kõiki tema võimuses olevaid vahendeid,“ ütles Orbán.

Ungari kaitseminister Szilard Nemeth teatas hiljuti, et Ungari kavatseb kahekordistada piiril patrullivate sõjaväelaste arvu, tõstes selle 500-ni. Väidetavalt üritas jaanuaris ületada Serbia-Ungari piiri ligi 3400 migranti, mis on mitusada inimest rohkem kui jaanuaris 2019.

Allikas: Breitbart

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused