Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Euroopat on kerge murda: president Lukašenka on pärast kõva survet EL-i jaoks parketikõlbulik

17.11.2021
Varem Angela Merkel Lukašenkat presidendina ei tunnistanud, aga nüüd haaras toru.
© Scanpix

“Euroopa Liit ei tunnusta Valgevene presidendivalimiste tulemusi,” ütles Saksa kantsler Angela Merkel 19. augustil 2020. aastal ja täna on Aleksandr Lukašenka sellesama Merkeli jaoks igati parketikõlbulik.

Valgevene president Aleksander Lukašenko ja Saksa liidukantsler Angela Merkel leppisid kolmapäeval telefonivestluses kokku, et rändekriisi Valgevene ja Poola piiril tuleb arutada Minski ja Brüsseli vahel, teatas Valgevene riigimeedia.

Valgevene liider ja Merkel “leppisid kokku, et probleem tervikuna tuuakse Valgevene ja EL-i tasemele”, vahendas riiklik uudisteagentuur Belta Lukašenko pressiteenistusele viidates, lisades, et mõlema poole ametnikud alustavad kohe läbirääkimisi.

Uudisteagentuuri teatel “lahendatakse samas kontekstis ka põgenike soov Saksamaale pääseda”.

“Jutuajamise käigus teavitati presidenti ka Euroopa Komisjoni esimehe Ursula von der Leyeni palvest, et protsessis osaleksid kindlasti ka rahvusvahelised organisatsioonid, mis tegelevad põgenike ja migrantide küsimustega ning mis juba teevad aktiivset koostööd Valgevene poolega,” lisatakse teates.

Belta andmeil leppisid Lukašenko ja Merkel kokku edasistes kontaktides.

Tegemist oli sel nädalal teise telefonikõnega Valgevene ja Saksamaa juhtide vahel pärast seda, kui Vene president Vladimir Putin kutsus EL-i juhte üles otsekõnelustele Lukašenkoga.

Migrandid kinnitavad, et tahavad Saksamaale jõuda läbi Poola ja Lukašenko on öelnud, et on valmis nad vajadusel lennukitega sinna saatma.

Uued Uudised ei parasta sugugi ega välista ka seda, et rändekriisi lõpetamiseks tuleb Valgevenega rääkida, aga antud juhtum näitab selgelt, kui lihtne on Euroopa Liitu murda, kui lihtsalt kaob Brüsseli põhimõttekindlus ja kui vähe tasub rahvastel Lääne-Euroopa liidreid usaldada.

Ja mida arvab sellest Valgevene peaaegu olematu opositsiooni liider Svjatlana Tsihhanovskaja? (BNS-UU)