Europarlament pakub välja klausleid brittide karistamiseks Brexiti eest

Maailm,
©Uued Uudised
Euroopa Parlament.

Euroopa Parlamendi juhtivliikmed on tulnud välja klauslitega, millega ilmselgelt soovitakse n-ö karistada Suurbritanniat Euroopa Liidust lahkumise eest. Briti lehe Expressi andmetel on nende eesmärgiks hoida Suurbritannia ka pärast Brexitit EL-i kontrolli all.

EL-i Suurbritannia asjade koordineerimisgrupp on nõudnud, et brittidega sõlmitavas kaubandusleppes peab igal juhul olema sees ka nn „saastaja maksab“ põhimõte. Expressi kohaselt sisaldab parlamendisaadikute plaan klauslit, mille kohaselt peab iga järgnev Ühendkuningriigi valitsus tegutsema Brüsseli keskkonnareeglite kohaselt. Plaan näeb ette, et Suurbritannia kliimamuutustega võitlemise meetmed peavad olema Mandri-Euroopaga ühesugused, sama kehtib ka töötajate õiguste ning riigiabi kohta.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Rühm mõjukaid europarlamendi saadikuid on nõudnud, et Suurbritanniaga leppe aluseks oleksid võrdsed konkurentsitingimused ja samaväärsed standardid sotsiaal-, töö- ja keskkonnapoliitikas ning konkurentsi ja riigiabi puudutavates küsimustes.

Dokumendis, mille esialgne versioon peaks minema Euroopa Parlamendis hääletusele järgmisel nädalal, seisab lisaks, et Suurbritanniale tuleb kohaldada keskkonnapoliitika raames nn saastaja maksab printsiipi.

Ühtlasi nõudsid poliitikud EL-i pealäbirääkijalt Michel Barnier’lt, et too blokeeriks igasugused Suurbritannia katsed suruda läbi Šveitsi-tüüpi lepe. Nimelt on Šveitsil Brüsseliga 120 kahepoolset majanduskokkulepet, mis katavad ka selliseid valdkondi nagu inimeste ja kaupade vaba liikumine, põllumajandus ja maksundus.

Brüssel loodab jõuda leppeni, mis takistaks Suurbritannial saavutada konkurentsieeliseid ning jätaks riigi endiselt Euroopa Kohtu ülemvõimu alla.

Ehkki europarlamendil ei ole võimalik läbirääkimisi kuigi palju mõjutada, on neil n-ö viimane sõna enne ükskõik millise leppe jõustumist.

Allikas: Express.co.uk

One commentOn Europarlament pakub välja klausleid brittide karistamiseks Brexiti eest

  • Avatar
    Leo Viller

    Kogu selle EL inetu väljapressimisepoliitika peale peaks brittidele ” äkki meelde tulema “, et Saksamaa pole neile kaugeltki mitte kõiki Teise maailmasõjaga seotud Suurbritannia kahjusid välja maksnud. Esimest maailmasõda võiks ka meelde tuletada

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused