Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Europarlament sai uue rahvusliku fraktsiooni

17.06.2015
1434472108621

Teisipäeval toimunud pressikonverentsil tegid rahvuslikud parteid Prantsusmaalt, Hollandist ja mujalt teatavaks uue europarlamendi fraktsiooni asutamise, mis kannab nime Rahvuste ja Vabaduse Euroopa.

Fraktsiooni juhivad Prantsuse Rahvusrinde esimees Marine Le Pen ja Hollandi Vabaduspartei eurosaadik Marcel de Graaff. Europarlamendis on fraktsiooni moodustamiseks vaja vähemalt 25 saadikut 7 eri riigist ja kuigi aasta eest Le Penil seda arvu täis saada ei õnnestunud, on tema töö nüüdseks kandnud vilja.

Rahvuste ja Vabaduse Euroopasse kuuluvad peale prantslaste ja hollandlaste veel Austria Vabaduspartei 4 saadikuga, flaami rahvuslaste Vlaams Belang 1 saadikuga, Lega Nord Itaaliast 5 saadikuga, Uute Parempoolsete Kongress Poolast 2 saadikuga ja üks Suurbritannia Iseseisvuspartei (UKIP) saadik.

UKIPil on europarlamendis omaenda fraktsioon, Vaba ja Otsedemokraatlik Euroopa, kuhu kuulub enamik erakonna eurosaadikuid. Seega on europarlament nüüd saanud endale lisaks veel ühe rahvusriikide Euroopat pooldava fraktsiooni.

See grupp, Rahvuste ja Vabaduse Euroopa, on Le Peni sõnul “poliitiline jõud, mis astub suure sammu edasi meie senisest olukorrast”. See saab olema “tugev, sirgeselgne, järjekindel ja ambitsioonikas”, teatas ta.