Eurosaadikud nõuavad  Angela Merkelit Nord Stream 2 toetamise lõpetamist

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Nord Streami ehitus.

Saksamaa kantsler Angela Merkel ei saa tagasilööke ainult oma erakonna populaarsuse kadumise tõttu, vaid ka oma venemeelsuse pärast.

Kümned Euroopa Parlamendi liikmed ärgitasid Saksa kantslerit Angela Merkelit muutma oma valitsuse lähenemist Venemaad ja Saksamaad ühendava gaasitoru projektis Nord Stream 2.

Kirja saatsid Merkelile 69 europarlamendi saadikut ja 20 muud Euroopa Liidu liikmesriigi poliitikut.  Nad kritiseerisid Berliini, et see “eiras julgeolekumuresid, mille vastu hoiatavad Läänemerd ümbritsevad riigid, NATO ja Ameerika Ühendriigid”.

“Lõpetage gaasidirektiivi töö tõkestamine. Tehke nii, et Venemaa president teaks, et Saksamaa seisab oma EL-i partnerite ja Ukraina kõrval. Valige Euroopa tee, mitte tee “Saksamaa ennekõike”,” seisab pöördumises.

Saadikute ja poliitikute hinnangul Saksamaa energiasõltumatus kahaneb, kui riik saab Vene gaasihiiult Gazprom kuni 80 protsenti oma maagaasist. See mõjutaks halvasti EL-i energiajulgeolekut, kirjutasid saadikud ja poliitikud.

Mõned pelgavad, et Vene-Saksa ühisprojekt annab Venemaale Euroopas liigselt mõjuvõimu, kahjustades eriti Poolat ja Ukrainat. Merkel külastas eelmisel nädalal mõlemat riiki, kus muu hulgas arutati Nord Stream 2 projekti.

Projekt maksab 10 miljardit eurot. 1230-kilomeetrine torujuhe peaks valmima 2020. aasta algul. Toru järgib olemasoleva torujuhtme Nord Stream trassi ning kahekordistab selle mahu, vahendab BNS.

Eesti esindaja Euroopa Liidu juures suursaadik Kaja Tael ütleb ERR-ile, et Merkeli poliitika on alati olnud ratsionaalne ja kaalutletud. Ometigi on tema languse aluseks just läbikukkunud migratsioonipoliitika, mis tõi kaasa ka tema erakonna Kristlik-Demokraatliku Liidu allakäigu. Nüüd saab eurosaadikute ärevuse kaudu kinnitust ka tema ilmselge venemeelsus, mis peaks Eestile eriti hoiatav olema.

Juhtmele Nord Stream 2 on omapoolse õnnistuse andnud Soome, Rootsi, Taani ja Saksamaa.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused