Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
EsileheleKultuurMaailmU+Video

Facebook karistab mustanahalisi koomikuid Trumpi toetamise eest?

09.04.2018
Laadime sisu...

Mustanahaliste koomikute bänd “Diamond and Silk” Põhja-Carolinast on püsti hädas Facebookiga, kes neid väidetavasti jõhkralt tsenseerib.

Mustanahaliste naiskoomikute bänd “Diamond and Silk” sai 2016. aastal tuntuks selle poolest, et toetasid Donald Trumpi kandidatuuri USA presidendiks. Nad mitte üksnes ei jätnud varjamata oma poolehoidu Trumpile, vaid ka väljendasid seda nii oma tegevuses kui erinevates sõnavõttudes. Hetkel on koomikute “Diamond and Silk” Fb fännilehel 1,26 miljonit fänni ja 1,32 miljonit jälgijat.

Tänu Trumpi toetamisele sattus bändi “Diamond and Silk” fännileht Facebooki sihikule, kes neile piirangud peale pani, seda põhjendusega: “ohtlik kommuunile”.

Bänd on Facebookiga vägikaigast vedanud juba pikemat aega ning viimases hädas tegid nad avaliku pöördumise Facebooki (Mark Zuckerberg) poole, milles esitasid tollele kuus küsimust:

  1. Mis on ebaturvalist selles, kui kaks mustanahalist naist toetavad president Donald J. Trumpi?
  2. Meie FB leht on loodud 2014. aastal, mis hetkest täpselt on sisu ja bänd ohtlik kommuunile?
  3. Kui te ütlete “kommuun”, siis kas peate silmas neid miljoneid, kes fännavad ja jälgivad meid?
  4. Milline sisu meie fännilehel oli rikkumine?
  5. Kui meie sisu on nii ohtlik kommuunile, siis miks on ikkagi veel meil võimalus osta lugude tasulist võimendust ja kulutada raha FB-s brändi tugevdamiseks? Kas FB ei peaks meile tagastama raha, kuna on tsenseerinud meid?
  6. Ja viimaseks, kas FB pole mitte ise oma reegleid rikkunud, kui lõpetas miljonite meie fännide ja jälgijate teavitamise (avaldamise FB ajajoonele) meie poolt avaldatud sisust?

Bänd leiab, et tegemist on tahtliku erapooliku tsenseerimise ja diskrimineerimisega ning selline tegevus ei ole aktsepteeritav ja nad soovivad vastuseid!

Diamond and Silk pole siiski esimene, keda Facebooki tagakius on tabanud, selle osaliseks on saanud terve rida konservatiivset maailmavaadet esindavaid erinevaid fännilehti. Tsenseerimisele aitavad usinasti kaasa kõikvõimalikud pealekaebajad, kes neile mittesobiva maailmavaatega tegijate kohta Facebookis ohtralt kaebusi esitavad.


Allikas: Diamond and Silk

https://www.facebook.com/DiamondandSilk/posts/1048842855264827

 

EsileheleKultuurMaailmU+Video