Facebooki endise töötaja pihtimus: Facebook tsenseerib konservatiive, edendab homoagendat ja sekkub valimistesse

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Millal hakkab Facebook seadusi järgima

Taas on päevavalgele tulnud tõendeid, mis paljastavad konservatiivse sisuga Facebooki lehtede sihikindla blokeerimise. Mittetulundusühingule Project Veritas intervjuu andnud vilepuhuja sõnul oli ta mitmel korral ka ülemaailmselt valimistesse sekkumise tunnistajaks.

„Nägin jultunud vahetegemist, mis oli konservatiivide vastu ja liberaalide toetuseks – ja teate, me kustutame päevas keskmiselt 300 postitust,“ ütleb Arizonas töötav Facebooki sisutöötaja Ryan Hartwig. „Kui te korrutate selle kõigi ülemaailmsete sisutöötajatega, siis on selge, et kaob väga palju asju.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Hartwig on juba teine Facebooki vilepuhuja, kes Project Veritase teatel sel nädalal niisuguse paljastusega välja on tulnud. Nädala alguses jäid Facebooki moderaatorid vahele sellega, et kiitlesid president Donald
Trumpi ja konservatiive toetavate postituste kustutamise üle.

Hartwig filmis varjatud kaameraga sisu eemaldamist ja kontoritööd. Intervjuus Project Veritase tegevjuhile James O’Keefe’ile ütles Hartwig, et ehkki ta kirjutas alla konfidentsiaalsuslepingule, ei suutnud ta enam ignoreerida Facebooki tegevust president Trumpi pooldajate, vabariiklaste ja konservatiivide postituste maha võtmisel. „Facebooki selline jultunud kallutatus hakkas mind tõeliselt häirima,“ ütles Hartwig.

Facebooki tegevjuht Mark Zuckerberg kinnitas oma tunnistuses kongressi ees, et Facebook kustutab ainult viha, vägivalda ja terrorismi õhutavat sisu, mitte poliitilist sisu. Ent näiteks öeldi Hartwigi osakonna töötajatele 2018. aasta Pride Month’i puhul, et LGBTQ agendat toetav vihakõne on lubatud ja seda ei ole vaja ära kustutada.

Hartwig esitas ka vastavast korraldusest kuvatõmmise: „Kõik, mis meie vihakõne põhimõtete kohaselt tuleks küll kustutada, kuid mis on suunatud Pride/LGBTQ teadlikkuse tõstmisele, võib jääda. See võib esile kerkida eriti seoses valgete heteromeeste ründamisega. Näiteks: ’Valged heteromehed on kõnts, kuna nad ei võitle LGBTQ eest rohkem.’“

Hartwig salvestas ka video, kus Facebooki sisuülevaataja Steve Grimmet teatab, et kõigi Trumpi toetajate postitustesse tuleb suhtuda samamoodi nagu Hitlerisse.

Hartwig lisas, et ka teda ennast on tööl ahistatud põhjusel, et ta on valge mees. Sellekohaseid paljastusi on Project Veritas teinud ka varem. Näiteks kirjutas Leslie Brown, kuidas Google’i personalitöötaja, kes nüüd töötab Facebooki personaliosakonnas, vallandas valge meesterahva ilma igasuguste takistuste või vastukajata. „Sest ta on valge mees. Jah, valge mees. Pole probleemi. Keegi ei kaitse enam valget meest.“

O’Keefe kinnitas, et Project Veritas jätkab Facebooki ja teiste sotsiaalmeediahiidude tegevuse uurimisega ja paljastamisega.

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused