“Farmlands” — kuidas Nelson Mandela unistus Vikerkaaremaast muutus mustade rassistide genotsiidiks valgete vastu

Valged lõuna-aafriklased — tulevikuta rahvas?

Lääne liberaalne ühiskond nutab krokodillipisaraid neegrite pärast, kuid vaikib mustanahaliste kuritegudest valgete kallal Lõuna-Aafrika Vabariigis, mis on võtmas genotsiidi mõõtmeid.

LAV-i 4-miljoniline valgete kogukond, mis koosneb valdavalt hollandi kolonistide järeltulijatest ehk buuridest, ning inglastest, on sattunud märatseva aafriklaste massi kallatungide ohvriks. Sadu farmereid on juba tapetud ja alles hiljuti võttis riigi parlament vastu otsuse neilt maa ilma kompensatsiooni maksmata ära võtta. Neegrid tallavad jalge alla ka oma kunagise ülipopulaarse liidri Nelson Mandela unistuse Vikerkaaremaast ehk rassilise võrdsuse riigist — nad on muutunud mustadeks rassistideks, mille kõrval valged rassistid kahvatuvad nii otseses kui kaudses mõttes.

Võib vaid eeldada, et selle juhtimatu maade võõrandamise protsessi käigus vägivald eurooplastest lõuna-aafriklaste kallal kasvab. On ka ette teada, mis saab mustadele jagatud maaga riigist ja seda Zimbabwe näite varal, kus riik muutus toiduainete väljavedajast sissevedajast ja riigi korrumpeerunud president suurmaaomanikuks.

Lõuna-Aafrika valge kogukond on juba pöördunud rahvusvaheliste organisatsioonide poole abipalvetega, kuid need on jõudnud vaid vasakliberaalsusest kurtide kõrvadeni. Euroopa Liit, kes soodustab neegrite sissevedu, on keeldunud valgeid ajaloolisele kodumaale lubamast. Europarlamendist marsitakse mistahes Lõuna-Aafrikat puudutava arutelu ajal massiliselt saalist välja. Vaid Austraalia on nõustunud LAV-i valgeid eeliskorras Rohelisele Mandrile lubama.

On olemas üks vapper noor naine, igati poliitiliselt ebakorrektne kanadalanna Lauren Southern, kes on Lõuna-Aafrika valgete raske olukorra teadvustamise oma mureks võtnud ja loonud dokumentaalfilmi “Farmlands”. Uued Uudised vahendavad selle tõsise appikutse ja hädapalve.

Kommentaarid