FBI endine direktor James Comey rikkus seadust

Rubriik Maailm On
- Updated
47RS170803A009

Hiljuti avalikustas USA senati justiitskomisjon uued protokollid, mille kohaselt oli FBI endine direktor James Comey langetanud otsuse demokraatide presidendikandidaadile Hillary Clintonile süüdistuse mitte esitamise osas juba enne seda, kui võtmetunnistajate ülekuulamine oli lõppenud.

Justiitskomisjoni liikmed kinnitavad, et Comey tegi niisuguse otsuse mitu kuud enne seda, kui FBI agendid olid lõpetanud kriminaalasja uurimise seoses salastatud teabe hooletu käsitlemisega ajal, mil Hillary Clinton oli USA välisminister.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Protokollid avalikustati kirjas, mis saadeti FBI praegusele direktorile Christopher Wray’le ja milles nõutakse juhtumi osas selgitust.

Justiitskomisjoni juht Chuck Grassley ja komisjoniliige Lindsey Graham rõhutavad oma kirjas, et ühegi juhtumi osas ei tohi langetada otsuseid enne, kui agendid on oma uurimistööga lõpule jõudnud.

„Esialgu ei ole teada, kas juhtumi uurimisega tegelenud FBI agendid olid teadlikud Comey poolt langetatud otsusest uurimise tulemuse osas ajal, mil nende töö alles käis,“ seisab kirjas.

Avalikustatud dokumentide kohaselt oli Comey alustanud Clintonile süüdistuste mitte esitamise otsuse koostamist 2016. aasta aprillis või mais. Sel hetkel ei olnud ta ise veel Clintonit ega tolle lähedasi abisid küsitlenud. Küsitlemata isikute hulgas oli ka Bryan Pagliano, kes pani üles ja haldas Clintoni isiklikku serverit. 5. juulil 2016 teatas Comey avalikult, et FBI ei esita Hillary Clintonile süüdistust.

President Donald Trump vallandas James Comey 9. mail 2017, süüdistades teda poliitika tegemises, mis ei käi kokku FBI juhi kohustustega. James Comey oli omakorda algatanud juurdluse Trumpi vene-sidemete kohta, mille osas pole aga siiani, seda peale aasta kestnud uurimist, suudetud leida ühtegi tõendit. Sellest hoolimata on käivitatud juhtumi osas eriprokuröri ja vandekohtuga uurimine.

Allikas: Townhall

Refereeris Triin van Doorslaer

FOTO: Reuters/Scanpix

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused