FIFA tahab geiagenda survel Marokot jalgpallipeota jätta ehk voodielu sidumine spordiga

Maailm,
- Updated
©Scanpix.

Sporti on alati palutud poliitikaüleseks pidada, kuid tavaliselt see ei õnnestu.

Maroko tahaks korraldada 2026. aasta maailmameistrivõistluste finaalturniiri, kuid tema kandidatuuri läbiminek juunis on kõvasti kahtluse all, sest sellel konservatiivsel islamimaal on homoseksuaalsus karistatav.  Maroko on varemgi tippturniiri korraldamisõigust taotlenud, tänavu on vastaskandidaadiks on USA, Kanada ja Mehhiko, kes soovivad MM-i korraldada üheskoos.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Postimees vahendab Rahvusvahelise jalgpalliliidu (FIFA) peasekretäri Fatma Samoura sõnu, kes ütles juba tänavu Venemaal toimuva jalgpallipeo eel: “MM peab toimuma keskkonnas, kus ei diskrimineerita seksuaalse orientatsiooni pärast.”

“On selge, et kui Maroko võõrustaks MM-i, näevad mänge vaatama tulevad LGBT kogukonna liikmed palju diskrimineerimist. Riik ei suuda neid kaitsta ning nende aitamiseks vastavaid meetmeid luua, mis oleksid vastuvõetavad nii riigi kui ka ühiskonna poolt,” rääkis Maroko inimõiguste ühenduse president Ahmed El Haij AP-le.

“Jalgpalli MM-i korraldamise põhiküsimus on peamiselt infrastruktuuris ja turvalisuses. Meil on omad seadused ja väärtused ning võib-olla on FIFA-l oma väärtused. Need võivad olla erinevad, aga oskame erinevusi austada,” teatas seepeale üks Maroko kõrge ametnik.

Kas siis geid ei suuda tõesti oma seksuaalset orientatsiooni paljastamata ühes välisriigis mõnda mängu vaatamas ära käia? Kuivõrd tegu on islamiriigiga, siis tulevad kindlasti tuntavad piirangud ka vallalistele heteroseksuaalsetele paaridele — ehk hoiduksid kõik fännid hoopiski igas asjas diskrimineerimist nägemast ja võtaks võõrustajamaad sellisena, nagu see on!?

Geiagendat ei saa ammugi enam pidada puhtalt võitluseks inimeste õiguse eest järgida samasoolist seksuaalsust orientatsiooni — tegu on ilmselgelt poliitilise agendaga, mis soovib lõhkuda erinevate ühiskondade traditsioonilisi väärtusi ja sageli muuta ka riiklikku korda. Vasakliberaalne maailm ei muretse mitte sellepärast, et geid võiksid diskrimineeriva suhtumise osaliseks saada, vaid nad tahavad Maroko väärtusepõhise süsteemi kallale minna, ja kui lammutamist algatada ei õnnestu, siis läbi spordi Marokot karistada!

Kas Maroko peaks nüüd tõesti astuma risti vastu sajanditepikkustele islami põhimõtetele ja nõustuma geiõiguste seadustamisega, mida nõuab vasakliberaalne süsteem, kes annab samas juba ise oma kodumaal Euroopas kõik needsamad liberaalsed positsioonid islami väärtustele üle?

Ehk siis ettevaatavalt — kui Maroko ei saagi 2026. aastal geide pärast õigust jalgpalli suursündmusele, siis kas võib aastal 2036 juhtuda hoopiski selline lugu, et Euroopas võimust võtnud islam keelab näiteks Poolal spordipidusid pidada, kuna too pole islamiväärtusi tunnustanud, ja annab selleks loa islamistlikule Saksamaale?

Miks peab Maroko nüüd järele andma, kui ta võib varsti ise alistunud ja lömitavale vasakliberaalsele maailmale oma nõudmisi dikteerida? Ei maksa unustada, et just Maroko pühasõdalased on paljude Euroopas toimunud veriste terroriaktide taga, millega hoitakse Vana Maailma hirmul.

Inimesed üle maailma ei muutu pelgalt oma piiratuse pärast homofoobideks, nagu vasakliberaalid väidavad, vaid ründav geiagenda muudab ise nad oma vastasteks, sest just geiaktivistid toovad oma voodielu lisaks teistele eluvaldkondadele ka sporti. Või poevad laste pähe, nagu juuresolevat pildilt näha on…

Allikad: Postimees. AP

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused