Freedom House märkab totalitaarseid riike, kuid mitte internetis suid sulgevat liberaalset Läänt

Maailm,
©Internet
Facebook on Eestiski suusulgejana tuntud.

Konservatiivsed Eesti inimesed, kes saavad sotsiaalmeedias pidevalt blokke, kuna nende postitused ei vastavat “kogukonna reeglitele”, näevad ülimat kahekeelsust uudistes, kus selles süüdistatakse Hiinat või Venemaad.

Valitsused üle maailma kasutavad pandeemiat õigustusena laiendada inimeste jälgimist ja teisitimõtlemise mahasurumist internetis, teatas kolmapäeval inimõigusorganisatsioon Freedom House.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Pandeemia suurendab ühiskonna sõltuvust digitehnoloogiatest ajal, mil internet on muutumas aina vähem vabaks,” ütles Freedom House’i president Michael Abramowitz. “Ilma korralike kaitsemehhanismideta privaatsuse ja õigusriigi vallas, saab neid tehnoloogiaid lihtsasti poliitiliseks repressiooniks kasutada.”

Hulleim on internetivabaduse seis 65 riigi seast, mille kohta indeksit koostatakse, Hiinas. Freedom House tõi raportis välja, et umbes 3,8 miljardist internetti kasutavast inimesest vaid viiendik elavad riikides, kus internet on vaba, 32 protsenti riikides, kus see on osaliselt vaba ja 35 protsenti riikides, kus see ei ole vaba. Ülejäänud elavad riikides, mida indeksis ei uuritud.

Kahtlemata on Freedom House`il õigus Hiina, Venemaa ja paljude teiste riikide osas, kuid samas on täiesti kindlalt internetivabaduse hülgajate nimekirjast puudu Euroopa Liit tervikuna, selle liikmesriigid, kus vihakõneseadused kirjutavad ette keelatud teemaderingi, laiemas pildis kogu liberaalne Lääs ja suured sotsiaalmeediahiiud, kes “vihakõnesid” tsenseerivad. Küll aga on eraldi ette võetud Trumpi mitmed sammud ning mõistagi Ungari ja Poola.

Eestis saavad Facebookis kutse tuleriidale just konservatiivseid väärtusi esindavad inimesed ning neid blokeeritakse migratsiooni ja geiagenda agressiivsuse kritiseerimise eest, seda ka viisakate tekstide puhul ehk siis pelgalt seisukoha esitamise eest. Liberaalse ja vasakpoolse maailmavaatega inimesed tsensuuri ilmselt ei koge.

Facebook teatab, et üks või teine postitus ei vasta “community” standarditele. Kes paneb “näoraamatus” paika “kogukonna väärtused”, mis hetkel esindavad täiel määral ainult vasakliberaalset maailmavaadet? Siis võiks ju kohe välja öelda, et Facebook pole konservatiivse maailmavaatega inimestele mõeldud platvorm. Maailmas aga on ju veel kümneid kultuurikeskkondi, mille väärtused lähevad kauge kaarega liberaalse demokraatia väärtustest.

Facebookist on saanud ka koputajate ja pealekaebajate platvorm. Hiljuti postitas EKRE saadik Peeter Ernits “näoraamatusse” loo ühest taluperest, kus ollakse sunnitud loomapidamist koomale tõmbama, ja ta kutsus üles neile lehmadele uued kodud leidma, päästmaks neid tapamajja viimisest. Ja üllatusena tuli varsti teade, et postitus ei vastavat “kogukonna standarditele”.

Tõenäoliselt oli tegu kellegi asjaga seotud inimese kaebusega Facebooki, et selline pöördumine maha võetaks. Pealekaebamine aga on “näoraamatus” massiliselt levinud, kusjuures oma õiguste taastamine blokeerimise korral on vaevanõudev, eriti inglise keelt mitteoskavale inimesele. Konservatiivsete inimeste postituste kõrvaldamises on oma osa nii “sallivuslastel” kui ka vasakliberaalsetele “väärtustele” orienteeritud Facebooki inkvisiitoritel endil.

Lääne liberaalne ühiskond suukorvistab inimesi üha jälgimalt ja robustsemalt, seetõttu on “inimõiguslaste” kiljatused teiste totalitarismi kantside suhtes pehmelt öeldes kahekeelsed.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused