Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Frontexist tahetakse kujundada migratsiooniametit ehk kas pagulaste tervitamine on piirivalve töö?

-
25.10.2020
Frontex on mõeldud piiride kaitsmiseks, mitte sissetungijate aitamiseks.
© Scanpix

Viimastest uudistest selgub, et Euroopa arusaama järgi ei pea piirivalve ebaseaduslikke tulijaid mitte tõrjuma, vaid pidulikult tervitama – ja aitama kaasa inimkaubandusele.

Euroopa Liidu piirivalveamet Frontex olevat võtnud osa mitmest üle Egeuse mere Türgist Kreekasse teel olnud asüülitaotlejate ebaseaduslikust tagasisaatmisest, teatas ajakirjandus, seal hulgas Saksa väljaanne Der Spiegel laupäeval.

Esimene küsimus: kas ebaseaduslikult tulijaid saab ebaseaduslikult tagasi saata?

Uurimine näitab esmakordselt, et kõrged Frontexi ametnikud teavad Kreeka piirivalve ebaseaduslikust tegevusest ja mõned neist on tagasisaatmisest ise osa võtnud, kirjutab nädalakiri veebilehel.

Mis ajast on suveräänse riigi piirivalve tegevus, mida iganes ka ei tehtaks, ebaseaduslik?

Tagasisaatmiseks nimetatakse olukorda, kus põgenikud või asüülitaotlejad toimetatakse ebaseaduslikult tagasi üle piiri riiki, kus neile võib saada osaks tagakiusamine.

Enamik migrantidest on majandusmigrandid. Selle väite järgi tuleb nad igal juhul vastu võtta ja siis sorteerima hakata – kas Moria kogemusest veel vähe on? Loata üle võõra piiri tulek on alati ebaseaduslik.

Ajakirjanike sõnul on neile teada aprillist alates kuus juhtumit, kus Frontexi üksused ei teinud parimal juhul midagi takistamaks Kreeka vetesse jõudud põgenikepaatide Türgi poolele tagasi viimist.

Kreeka piirivalve tegi oma tööd ja miks peaks Frontex sekkuma?

Spiegeli andmetel on Euroopa piirivalveagentuur paigutanud Kreekasse üle 600 inimese, kes on varustatud paatide, droonide ja lennumasinatega.

Kas need on siis piiri kaitsmiseks või migrantide vastuvõtmiseks?

Ajakirja sõnul teatas Frontex, et üksikjuhtumeid ta ei kommenteeri, kuid tema töötajad on kohustatud pidama kinni inimõigustest ja käitumiskoodeksist, mis ei luba põgenikke tagasi saata.

Miks neid inimesi üldse sinna vaja on? Migratsioon ei ole mingilgi moel inimõigus. Türgist Kreekasse minejad on juba jõudnud turvalisse riiki Türgi näol ja edasi peavad nad kasutama seaduslikke meetodeid.

On sajaprotsendiliselt teada, et paatides olijad on maksnud inimkaubitsejatele – kui Frontex neid paadipõgenikke aitab, on ta automaatselt kaasosaline inimsmugeldamises.

See uudis näitab, et Euroopa Liit ei kavatse vasakliberaalide survel mingilgi moel massimigratsiooni takistada, vaid kasutab ka piirivalvestruktuure selle hõlbustamiseks ära. (BNS-UU)