Gaasijuhe Nord Stream 2 seab kahtluse alla Urmas Paeti jutu EL-i julgeolekugarantiidest

Maailm,
©AFP/Scanpix
Protesteeriv ukrainlane nimetab gaasijuhet Nord Stream 2 Putini-Merkeli tehinguks.

Nord Stream 2 on justkui lakmuspaber, mis näitab, et hoolimata kõlavatest sõnadest ei saa Eesti Euroopa liitlaste peale lõpuni loota.

USA president Donald Trump ja Slovakkia peaminister Peter Pellegrini nimetasid reedel gaasijuhet Nord Stream 2 näitena energeetika kasutamisest geopoliitiliste eesmärkide saavutamiseks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Teatavasti on selle gaasijuhtme rajamine saanud heakskiidu Soomelt, Rootsilt, Taanilt ja Saksamaalt, samas aga on projekti hukka mõistnud Ida-Euroopa maad ja USA, samuti on muret avaldanud Euroopa Parlament.

Siin kerkib esile mitu vastuolu. Esiteks, ühelt poolt räägitakse mõnedest riikidest, sealhulgas Ungarist ja Itaaliast, kes tegevat väidetavalt koostööd Venemaaga, kuid samas hoidutakse kahekeelselt kritiseerimast Saksamaa kantsler Angela Merkelit ja mõjukat Putini sõpra Gerhard Shröderit, kes on Nord Stream 2 taga.

Teiseks räägib Urmas Paet sellest, kuidas EL on Eesti julgeolekut taganud, kuid just Nord Stream 2 on see, mis võib Euroopa Liidu ühe juhtriigi Saksamaa Eesti reetmiseni viia. Berliinil saavad mängus olema tohutud majanduslikud huvid ja selle nimel võib ta mõnes asjas lihtsalt passiivseks jääda ning silma kinni pigistada, kui Kreml Baltimaid ahistama hakkab. Vähemalt Uued Uudised usuvad, et Merkeli-Saksamaa on oma geopoliitiliste huvide tõttu võimeline Baltimaid reetma. Tegutses Merkel ju täiesti läbimõtlematult 2015. aasta rändekriisi alguses, kui avas hukutavalt ukse massiimmigratsioonile.

Erinevalt NATO-st pole EL kohustatud ega saagi Eestile mingit sõjalist toetust anda, ta mõistab ainult hukka ning selle varjus muutub Venemaa hübriidsõda reaalsuseks. Seda, et Lääs reaalselt midagi ei tee, on näidanud nii Krimmi kui Ida-Euroopa sündmused.

Kui Eesti peab Venemaa poolt okupeeritama, siis pole meie jaoks enam tähtsust, kas tulevad EL-i sanktsioonid ja hukkamõist või mitte. Nord Stream 2 elluviimine näitab, kui valelikud on Lääne poliitikud, kui asi puudutab nende majanduslikke huve, ja kui vassiv on europarlamenti pürgiv Urmas Paet.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused