Gaasijuhtmele Nord Stream 2 rohelise tee andnud Saksamaa otsib Vene mõjuagente — alustage Putini sõbrast Gerhard Schröderist!

Maailm,
©TASS/Scanpix
Nord Stream 2 gaasijuhtme taga on skandaalne Gazprom.

Hiljuti avaldas Eesti välisluure juht arvamust Vene mõjuagentide kohta siinmail ja nüüd leiab uudistest sama ka Saksamaa kohta.

Kahtlemata on selline tähelepanu juhtimine vajalik ja õige, kuid nagu Eesti, nii ka Saksamaa puhul jäetakse paraku kõrvale riiklik poliitika, mis on Vene-lembeline — Saksamaa poliitilistes ringkondades on Venemaa-vastaste sanktsioonide leevendamine tugevasti päevakorral, sest selle riigi tugev majandus sihib nii idanaabri turgu kui ka tema loodusvarasid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Venemaa teeb Saksamaal sihikindlat kihutustööd, ütles Saksa põhiseaduse kaitse amet oma raportis. Dokumendis märgitakse, et Vene eriteenistuste esindajad “püüavad mõjutada Saksamaa poliitikute ja avalikku arvamust”. Samuti jätkub “venemeelne kihutustöö”.

“Tähtsad vahendid selleks on suhtlusvõrgustikud, Twitter, riigi ja eraorganisatsioonid (nt mõttekojad) ja Vene riiklik meedia,” seisab BNS-i vahendatud ettekandes. Autorid peavad protsessi kaasatuks ka televisiooni, raadiot ja Internetti.

“Tuleb lähtuda sellest, et teatud “mõtete väljaütlemist” innustavad tagant Vene võimud. Need püüavad sisendada, et Saksamaa on kõlbeliselt, poliitiliselt, ühiskondlikult ja majanduslikult mandumas,” väidavad raporti koostajad.

Nad leiavad, et taolised “väärteabe ja kihutustöökampaaniad” on mõeldud Saksamaa valitsuse õõnestamiseks, et “nõrgestada selle seisukohti Euroopa Liidu sanktsioonide osas Venemaale”. “Oma riigi olukorda esitatakse aga klanitud kujul ning majanduslikes ja ühiskondlikes muutustes süüdistatakse Lääne valitsusi,” väidavad autorid.

Siin aga jäetakse kõrvale mitu ilmselget ja olulist kõrvalekallet, millega tegelevad Saksa võimud ise, eriti aga Putini isiklik sõber, riigis ülisuurt mõju omav endine sotsiaaldemokraadist kantsler ja Nord Stream 2 gaasijuhet rajava Vene-Saksa ühisettevõtte nõukogu esimees Gerhard Schröder, keda isegi Saksamaal peetakse Putini mõjuagendiks. Ka praegune kantsler Angela Merkel pole puhas poliitflirdist Vladimir Putiniga. See, et Saksamaa on andnud rohelise tee skandaalsele Nord Stream 2 gaasijuhtmele, mis suurema osa läänemaailma arvates suurendab Lääne sõltuvust Venemaa gaasist ja on seetõttu julgeolekuohuks, on ju valitsuse ametlik poliitika!

Mis aga puutub viitesse, et Vene mõjuagendid üritavad näidata Saksamaad kõlbeliselt, poliitiliselt ja ühiskondlikult mandumas, siis võiks alustada ikkagi sellest, kas jutt on venelaste libauudis — Saksamaa allakäik algas Merkeli  migrandikutsest, vormistati Kölni käperdamisööl, on leidnud tõestust kaubikurünnakutes ja pussitamistes ning väljendus eriti eredalt 14-aastase tüdruku tapmises iraaklasest migrandi poolt. Venemaa agressiivsust ei maksa alahinnata, kuid kihutustööks annab Saksamaa ise küllaga põhjust. Seepärast ongi Vene mõjuagentide otsimine küll õige, kuid antud kontekstis täiesti kahekeelne ettevõtmine. Nagu ka Eestis, kus vasakvalitsuse heakskiidul toimub hiiliv taasvenestamine.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused