Geert Wilders kiidab Donald Trumpi moslemikeeldu

GERMAN-EUROPE-POLITICS-RIGHTWING

Hollandi islamisisserände vastane parlamendiliige Geert Wilders läks teisipäeval parlamendis välisminsitriga vaidlema USA presidendi Donald Trumpi reisikeelu üle seitsme moslemiriigi kodanikele.

Wilders, kelles paljud näevad Trumpi Hollandi vastet, kiitis USA uue riigipea otsust: “Lõpuks ometi on Ameerikal president, lõpuks ometi on Läänel president, kes mitte ainult ei täida lubadusi, vaid ka ütleb, et “minu kodanike vabadus on tähtsam kui miski muu”.”

Välisminister Bert Koenders Wildersi arvamust ei jaganud: “Kui tahad terrorist jagu saada, siis on inimõigustel tallamine kõige halvem, mida teha saab.”

Parlamendis puhkenud vaidlus annab aimu sellest, mis ootab Hollandis ees enne 15. märtsi valimisi. Praegu parlamendis 12 kohaga esindatud Wildersi Vabaduspartei toetus on valimiste eel väga tugev.

Erakond on juba ammu rääkinud, et Holland peaks lõpetama moslemitest migrantide vastuvõtmise. Nädalavahetusel soovitas Wilders Twitteris Trumpil lisada keelunimekirja ka Saudi Araabia.

“President Trump on kahe nädalaga viinud läbi immigratsioonipoliitika, mis on tõhusam kui kogu teie valitsus oma eksisteerimisaja jooksul,” ütles Wilders Koendersile.

Hollandi valitsus aga ei kiirusta Trumpi poliitikat ellu viima. Nii teatas Koenders teisipäeval, et katkestas kõnelused USA-ga Amsterdami Schipholi lennujaama Ameerika piirikontrolli paigutamise üle.

AP-BNS-UU

Kommentaarid