Geert Wilders tahab sõnavabadust tõestava Muhamedi karikatuurivõistluse siiski läbi viia

Maailm,
- Updated
©EPA/Scanpix
Geert Wilders on Hollandis populaarne parempoliitik.

Veel viie aasta eest oli usuteemaliste karikatuuride avaldamine Euroopas näiteks sõnavabadusest, kuid tänasel päeval rünnatakse sellist ideed nii islamofoobiast rääkivate vasakliberaalide kui ka islami usuäärmuslaste poolt.

Hollandi rahvuslaste Geert Wilders teatas laupäeval plaanist korraldada taas prohvet Muhamedi seisukohti pilkav karikatuurivõistlus.

Parlamendisaadik ja Vabaduspartei (PVV) liider kutsus oma järgijaid Twitteris saatma talle Muhamedist satiirilisi joonistusi.

“Sõnavabadus peab vägivalla ja islami fatwade suhtes peale jääma,” kirjutas Wilders Twitteris.

Karikatuurivõistlus viiakse läbi Hollandi parlamendi esindajatekojas.

Paljud moslemid peavad prohveti kujutamist lugupidamatuks või lausa pühadust teotavaks.

Wilders teatas karikatuurivõistluse korraldamise plaanist juba 2018. aastal, kuid pidi vastavad ettevalmistused tapmisähvarduste tõttu tühistama.

Päev pärast võistluse tühistamisteadet pussitas afgaanist mees Amsterdami pearaudteejaamas kaht USA turisti. Mees, kes tahtis enda sõnul kaitsta prohvet Muhamedi, mõisteti oktoobris 26 aastaks vangi.

Novembris mõistis Hollandi kohus pakistanlasest mehe Wildersi tapmise kavandamise eest 10 aastaks vangi. Wilders elab turvamajas ja Hollandi riik tagab tema ööpäevaringse kaitse.

Prohvet Muhamedi karikatuuride avaldamise tõttu ründasid islamiäärmuslased 2015. aastal ka Prantsuse ajakirja Charlie Hebdo toimetust, tappes seal 11 inimest. Pärast seda avaldas ajakiri veel ühe pilapildi ja alistus siis islamistide nõuetele. (AFP-BNS-UU)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused