Giuseppe Conte Ursula von der Leyenile: “Sinu mõtted pole Euroopa väärilised”

Rubriik Maailm On
©AP/Scanpix
Itaalia peaminister Giuseppe Conte ja Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen.

Itaalia peaminister Giuseppe Conte avaldas reedel ajalehes “La Repubblica” mitte just sõbralikus toonis kirja Euroopa Komisjoni presidendile Ursula von der Leyenile koroonaviiruse raha teemadel.

Conte kiri oli vastuseks on von der Leyeni neljapäeval samas ajalehes avaldatud kirjale. “Mul on kahju,” ütles on von der Leyen itaallastele. “Euroopa Liit on nüüd koos teiega”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tundus, et Contele see kiri väga muljet ei avaldanud. “Kallis Ursula”, kirjutas ta. “Sinu mõtted pole Euroopa väärilised”.

Conte sõnul peab EL näitama “rohkem ambitsiooni, rohkem ühtsust ja rohkem julgust”.

Kaalukausil on miljardid eurod, mida Itaalia EL-ilt soovib, et võidelda koroonaviiruse pandeemiaga, mis on tapnud Itaalias pea 14 000 inimest ning laastanud riigi majanduse.

Conte soovib, et EL hakkaks andma ühist laenu, “koroonavõlakirju”, mis aitaksid Itaalia taolistel riikidel kriisiga odavamalt toime tulla.

Von der Leyen on Saksamaa ja mõningate teiste Põhja-Euroopa riikide poolel, kes kardavad koondatud riski, sest see võib tõsta nende endi laenamise kulusid suuremas võlas olevate riikide arvelt.

Von der Leyen toetab EL-i ülest 100 miljardi euro suuruse laenuinstrumendi käivitamist liikmesriikide palgatoetuste maksmisel. Ta ütles itaallastele, et sellised EL-i tagatud laenud “tõestavad Euroopa solidaarsust”.

Conte ütles, et toetab EL-i palgatoetuse initsiatiivi, kuid tegi selgeks ka selle, et soovib “koroonavõlakirju”. “Sõjas olles pead tegema selle võitmiseks kõik endast võimaliku ning varustama end vahenditega, mis on vajalikud edasiseks ülesehitustööks,” kirjutas ta.

Conte sõnul on selleks vaja “innovatiivseid vahendeid, nagu Euroopa taastamise võlakirjad”. Ta ütles, et võlakirjad “on vajalikud, et rahastada erakordseid pingutusi, mida Euroopa tegema peab” ning “nende eesmärgiks pole jagada võlga, mida iga riik endaga minevikust kaasa võtab”.

EL-i liidrid ei suutnud möödunud nädalal veel kokkuleppele jõuda ning andsid oma rahandusministritele aega järgmise neljapäevani, et kavandada uus strateegia

Itaalia on koroonasurmade arvuga maailmas esikohal, neljapäevaks oli surmajuhtumeid 13 915. Riigis kolm nädalat kehtinud piiranguid pikendati aprilli keskpaigani ning ilmselt on see suurim rahuaja šokk riigi majandusele teisest maailmasõjast alates. (AFP-BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused