Globalismi kindlustamiseks mõeldud „suur lähtestamine“ pole mitte vandenõuteooria, vaid reaalne kava

Maailm,
- Updated
“Build Back Better” või ka “Great Reset” on ka Joe Bideni projekt.

USA endine riigisekretär John Kerry ütles hiljuti toimunud Maailma Majandusfoorumil, et rahvusliku populismi tõusu peatamiseks on vajalik n-ö suur lähtestamine.

Vestlusringis nimetusega „Suur lähtestamine: kuidas ehitada globaalsetele riskidele vastu pidavat tulevikku” (The Great Reset: Building Future Resilience to Global Risks) kinnitas Kerry, et Joe Bideni juhtimisel plaanib USA taasühineda Pariisi kliimaleppega (mis suure tõenäosusega tähendab miljonitele ameeriklastele töökaotust) ja nimetas kliimaleppega edasi liikumist üheks oluliseks verstapostiks suure lähtestamise läbiviimisel. Vestlusringis osalesid Kerryle lisaks ka Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen ja mitmed teised.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ehkki peavoolumeedia on väitnud, et suurest lähtestamisest rääkimine on vandenõuteooria, viitab Maailma Majandusfoorum sellele lausa oma kodulehel ja nimetab seda initsiatiiviks, mis on suunatud koostööle COVID-19 kriisi otseste tagajärgedega toimetulemisel.

Kriitikud on aga kirjeldanud suurt lähtestamist lobalistide jultunud katsena koondada võim veelgi enam kitsa eliidi kätte. „Lähtestamise idee on praegu olulisem kui kunagi varem,“ ütles Kerry. „Mina isiklikult usun… et seisame äärmiselt huvitavate aegade alguses.“

Pariisi kliimaleppega taasühinemisest Kerryle siiski ei piisa. Ta viis jutu edasi populismile ja rahvuslusele, öeldes, et nn lähtestamine on ülioluline võitluses rahvuslik-populistliku ideoloogia vastu, mis tõstab üha enam pead Euroopas ja mujal. Kerry arvates näitab see, et demokraatlikud valitsused ei ole võimelised tegelema oma kodanike jaoks oluliste probleemide lahendamisega.

Rääkides Ameerika Ühendriikide presidendivalimistest, imestas Kerry, et nii paljud inimesed Trumpile oma hääle andsid. „Mind paneb imestama, et nii paljud inimesed hääletasid kaose, seaduse ja korra hävitamise ning normide lõhkumise poolt… Ma arvan, et selle taga olevaid põhjuseid peaksime hoolega uurima.“

Ursula von der Leyen tervitas väljavaadet näha presidendina peagi Joe Bidenit ning nimetas teda „sõbraks Valges Majas“. „Vajadus globaalseks koostööks ja muutuste kiire läbiviimine on mõlemad suure lähtestamise tõukeks,“ ütles von der Leyen.

Allikas: Remix News

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused