Greta Thunberg leidis omale veelgi noorema järeltulija ja laste ristiretk jätkub

Maailm,
- Updated
©Euronews
Verinoor kliimahüsteerik Madridis posti küljes rippumas – selline pilt ei ärata sõnumi vastu usaldust.

Madridi politsei pidi esmaspäeval Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni COP25 kliima-alase tippkohtumise ajal maha võtma ennast tänavavalgusti külge kinnitanud kaheksa-aastase keskkonnaaktivisti. See pole tüdrukule, kes nimetab end Zozoks ja kes soovib tõsta teadlikkust globaalse soojenemise osas, sugugi esimene aktsioon.

Laps hoidis käes valget lippu, lugedes seejuures Thunbergi kuulsat fraasi “How dare you?” (Kuidas sa julged?). See on inspireerinud miljoneid inimesi igal reedel streikima ja protesteerima, et nõuda kliimamuutuste vastaseid meetmeid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Politsei jättis Zozo umbes pooleks tunniks rippuma (?), enne kui ta ohutusse kohta viidi. See oli piisav aeg meedia tähelepanu köitmiseks ja tema sõnumi edastamiseks.

“Meil on aeg otsa saanud. Meil ​​on veel alla kaheksa aasta, et püsida temperatuuril alla 1,5 kraadi. Ja mida kauem meie poliitikud mõttetusega aega raiskavad, surevad inimesed edasi ja kaotavad oma kodud,” rääkis tüdruk kohalejooksnud ajakirjanikele eksalteeritult saksa keeles.

Nii vahendas sündmust Euronews. Täna annab Madridis pressikonverentsi ka Zozot inspireerinud Greta Thunberg ise. Pärast neljanädalast ekslemist Atlandil jõudis ka kliimahüsteeria ülempreestrinna, uue ajastu Jeanne d´Arc, pärast äpardunud merereisi Madridi.

Kohale jõudes heitis ta maailmale ette, et midagi konkreetset kliima soojenemise vältimiseks pole üldse ette võetud. Ta süüdistas vanemaid inimesi, et nad kardavad muutusi, kuid noored nõuavad neid.

Kommentaariks võib öelda, et mis tahes mõistliku arengu tagamisel on kõige rumalam külvata ülepaisutatud hirme. Omalaadsele laste ristisõjale üleskutsumine üksnes emotsionaalse ülesköetuse kujul tekitab vaid rohkem vastuseisu positiivsele probleemi lahendamisele.

Ei pääse inimkond oma tuleviku tagamise nimel ei purjetamisega üle Atlandi ega postide otsa ronimisega. Eriti kui selle taga on lapse mõistus ja pestud aju. Ei aita ka seadusi ignoreerivad politseinikud, kes ei täitnud oma kohust viia viivitamatult laps turvalisse kohta.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused