Greta Thunbergi missioonist kiirgab lapseohtu ja probleemidega inimese ärakasutamist

Maailm,
©AFP/Scanpix
Greta Thunberg

Kliimaingel Greta Thunbergi teavad väga paljud, vähem on neid, kes teavad tema tausta.

Uued Uudised ei soovi mingil juhul rõhutada selle tuntud kliimaaktivisti noorust ja väidetavat autismispektri häiret halvustavas toonis, kuid mööda ei saa minna sellest, et neid kahte asja võidakse tema puhul poliitiliste jõudude poolt lihtsalt ära kasutada. Ja ilmselt kasutataksegi.

Nii noor inimene ei saa olla teejuht, sest ta ei saa teada kogu probleemi tausta, seega saab ta olla vaid maskott. Kuna ta aga ei saa teada asju, mis ei luba kliimavõitlust ainult hea tahtega pidada, ei saa ta olla võitluse eestvedaja. Tema abil lollitatakse noori, kutsudes neid näiliselt õilsasse, kuid tegelikkuses väga vastuolulisse sõtta.

Vikipeedia on kokku võtnud rea kahtlusi, mis on Greta Thunbergi kohta välja öeldud ja neid on piisavalt, et mitte joosta pimesi tema sõnumi järele.

Kriitikute sõnul teevad koolistreigil osalevad õpilased koolist poppi, ja ei peaks muutusi nõudma kooliajast. Koolistreike on kritiseerinud näiteks Suurbritannia endine peaminister Theresa May ja Austraalia peaminister Scott Morrison.

Ajakirjanik Christopher Caldwell väidab New York Timesis ilmunud artiklis, et Thunbergi sirgjooneline arusaam kliimamuutustest ja tema radikaalsus on vastuolus kaasaegsete demokraatiate keerukate otsustusprotsessidega. Caldwelli kohaselt Thunberg lihtsustab ja külvab paanikat.

Rootsi kristlik-demokraatlik poliitik Sara Skyttedal on öelnud, et Thunberg on ikkagi veel laps ja teda ei tuleks kohelda kui eksperti. Samuti, et täiskasvanud ei peaks lapse poliitilist tegevust enda huvides ära kasutama.

Ajakirjas Scientific American ilmunud artiklis märgitakse, et Thunbergi vastased viitavad tihti tema autismidiagnoosile ja väidavad, et tema vanemad kasutavad teda ära, samuti et Thunbergi noortele suunatud üleskutsed meenutavad Hitlerjugendit.

On väidetud, et Thunberg ei ole ise kirjutanud neid kõnesid, mida ta esitab, ja et teda kasutatakse marionetina.Näiteks lobist, publitsist ja Fox Newsi kommentaator Steve Milloy on kirjeldanud Thunbergi kui “täiskasvanute poolt ekspluateeritavat tühja peaga last” (“adult-exploited empty-headed child”).

Greta Thunbergi sõit purjejahiga üle Atlandi ei ole nii keskkonnasõbralik, kui seda on esitletud, sest tingis teiste isikute kaasnevaid lende üle ookeani.

Vastuseks kriitikale on Thunberg öelnud, et: “On päris naljakas, kui ainus asi, mida inimesed teha oskavad, on sind narrida või rääkida su välimusest või isikust, kuna see tähendab, et neil ei ole argumente ega midagi muud öelda”.

See väide ei ole päris tõene, sest juba tema “keskkonnasõbraliku reisi” taust ütleb, et head asja aetakse ikkagi valskusega ja valetatakse isegi lihtsates asjades.

Ajalooprofessor Tanja Bueltmanni sõnul on enamik Thunbergi kriitikuid “valged keskealised mehed politiilise spektri paremalt poolelt”. See väide aga on juba räige sildistamine, millega ei seleta ühtegi eeltoodud kahtlustest.

Igaühel on õigus Greta Thunbergi järgida või temast eemalduda. Noore kliimaaktivisti sõnum aga lihtsalt ei saa lõpuni tõde olla, kui selleks taolist ärakasutamist vajalikuks peetakse.

Kommentaarid

One commentOn Greta Thunbergi missioonist kiirgab lapseohtu ja probleemidega inimese ärakasutamist

  • Avatar
    Leo Viller

    Teatavasti ei kujuta see tänapäevane läänelik ” liberalism ” midagi muud kui kõige primitiivsemat uusanarhismi. Iga normaalse mõtlemisvõimega inimene saab aru, kelle huvides seda ideoloogiat levitatakse. Loomulikult kuulub sinna seetõttu ka see ” maailma päästmise ” kampaania. Ajaloost võib tuua veelgi lõbusamaid näiteid. Kui Prantsusmaal 1968. aasta suvel taolist ” liberalismi ” praktikas katsetati, olid ” revolutsionääride ” kaks kõige populaarsemat loosungit ” Keelatud on keelamine ” ja ” Ära mitte kunagi tee tööd “

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused