Gruusia seadis peasihiks territoriaalse terviklikkuse rahumeelse taastamise

Maailm,
- Updated

Gruusia parlament kiitis neljapäeval erakorralisel istungil heaks resolutsiooni riigi välispoliitikast, mille kohaselt on selle peaeesmärk Gruusia suveräänsuse tugevdamine, deokupeerimine ja territoriaalse terviklikkuse rahumeelne taastamine.

Parlament nimetas Gruusia ühinemist NATO ja Euroopa Liiduga prioriteediks, millel ei ole alternatiivi.

“Ühendriigid on Gruusia peamine strateegiline partner ja liitlane,” seisab resolutsioonis.

Dokument näeb ette Gruusia osalust rahutagamisoperatsioonides ning rahvusvahelise kogukonna jõupingutustes üleilmse rahu ja julgeoleku tagamisel.

“Gruusia jätkab rahvusvahelisi mehhanisme kasutades kainet poliitikat Venemaa Föderatsiooni suhtes,” öeldakse resolutsioonis.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused