Gruz 200 aina kasvab ning Venemaa sõda Süürias matab sõduriemade silmad pisaratesse

Vene lennuk An-26Vene lennuk An-26

Venemaa kaotused Süürias kasvavad enneolematu kiirusega, kusjuures hukkunute seas on arvukalt kõrgeid ohvitsere.

Süürias teisipäeval toimunud Vene transpordilennuki õnnetuses hukkus 27 ohvitseri, kellest üks oli kindralmajor, teatas Venemaa kaitseministeerium.

“Õnnetuses tulemusel hukkus 27 ohvitseri, neist üks kindralmajori auastmes, samuti lipnikke ja palgasõdureid,” ütles ministeerium. Meedia andmeil hukkus kindralmajor Vladimir Jeremejev.

Vene transpordilennuk An-26 kukkus alla maandumisel Süürias Hmeimimi õhujõudude baasis. Lennuki pardal oli 33 reisijat ja kuus meeskonnaliiget, kes said kõik surma, vahendab BNS.

Viimane suurim kaotus Venemaale oli möödunud kuul, kui USA juhitud õhulöögis hukkus erinevatel andmetel 200-500 rünnakul olnud Vene sõjaväelast või eraarmeede võitlejat. Kogu loo tegi absurdseks Venemaa varjamispoliitika, sest väidetavalt küsisid ameeriklased enne rünnakut üle Vene vägede viibimise kohta piirkonnas, kuid said eitava vastuse.

Venelased on sel aastal kaotanud ka lahingulennul olnud hävitaja Su-25, mille tulistasid alla Süüria mässulised opositsioonirühmituste ja džihadistliku Hayat Tahrir al-Shami tegutsemise piirkonnas Idlibi provintsis. Piloot hukkus tulevahetuses.

Veebruaris teatas Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus, et laskemoonalao plahvatuses Süüria Deir ez-Zori provintsis hukkus 23 Bashar al-Assadi režiimi poolel sõdiva Al-Bakiri brigaadi võitlejat ja Vene palgasõdurit, kusjuures tegu oli rünnakuga.

Venemaa kasutab võõrkonflikte ära uue lahingutehnika katsetamiseks ja oma sõdurite väljatreenimiseks, seega pole oodata, et kaotused sunniksid Kremli oma sõjaväelasi Süüriast ära tooma. Pigem lepib Vene ühiskond oma poegade hukkumisega riigi sõjalise võimsuse nimel. Ka president Putini viimane suurim kõne oli suunatud riigi sõjalis-tehniliste saavutuste ülistamisele.

Kommentaarid