Guardian: viirusehirm on viinud Ühendriikides relvaostubuumini

Maailm,
©AFP/Scanpix
Inimesed kipuvad kriisiolukordades relvastuma. Pilt on illustratiivne.

USA-s on koroonakriisist tingitud sotsiaalsete rahutuste hirmus hoogsalt kasvanud relvade ja laskemoona müük, vahendab BNS Briti ajalehte The Guardian.

Ühendriikide läänekaldal looklesid läinud nädalavahetusel relvapoodide ukse taga tohutud järjekorrad.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Poliitikud ja relvavastased on meile pikka aega heietanud, et me ei vaja relvi,” ütles ajalehele LA Times üks klientidest Culver Citys Californias. “Kuid praegu on paljud inimesed tõeliselt hirmul ja langetavad need otsused ise.”

Ühe USA suurima relvapoe, Charlotte’is asuva Hyatt Gunsi omanik, ütles Guardianile, et selline ostupalavik tema kaupluses on pea pretsedenditu.

“Ma olen tegutsenud selles äris 61 aastat ja see on teine kord, kus ma midagi sarnast näen,” märkis ta, lisades, et esimene kord oli pärast Sandy Hooki põhikooli massitulistamist Connecticutis 2012. aastal.

“Me kogeme massilist soovi relvi ja laskemoona soetada, sest inimesed tunnevad vajadust end ja oma peresid kaitsta.”

Hyatt ütles, et ostetavate relvade tüübid vastavad klientide seas enam levinud hirmudele. Pea igasugune huvi puudub jahipüsside vastu. Samas lähevad hästi kaubaks täpsusrelvad ja AR-15 poolautomaatpüssid.

Küsimusele, mis tema arvates selline buum on lahti läinud, vastas Hyatt: “Rahanduskrahh, pandeemia, kuritegevus, poliitika … segage see kõik kokku ja saate ühe paraja jama.”

Suur laskemoona veebipood Ammo.com avalikustas müügiandmed 23. veebruarist kuni 4. märtsini, mis annavad kasvutrendist aimu: selle 11-päevase müügiperioodi vältel kasvas müük 68 protsendi võrra.

Eriti hoogsalt kerkis see Põhja-Carolinas ja Georgias, vastavalt 179 ja 169 protsenti.

Ammo.comi müügijuht Alex Horsman tõdes: “Me teame, et laskemoona müüki mõjutavad teatud asjad, eelkõige poliitilised sündmused või majanduslik ebastabiilsus, kui inimesed tunnevad, et nende õigused võivad saada rikutud. Praegu on tegemist meie esimese kogemusega, kus seesuguse müügikasvuni viib viirus.”

One commentOn Guardian: viirusehirm on viinud Ühendriikides relvaostubuumini

 • Avatar

  Pealkiri on ikka väga eksitav.
  Mingi “viirusehirm” pole nüüd küll relaostubuumi põhjuseks. Põhjuseks on siiski kaalutlus, et olukorra kontrolli alt väljumisel tuleb tõrjuda rüüsteretketel möllavaid tegelasi.
  Kusjuures- kui kõikidel on relvad, siis kuritegevus väheneb. Kui tsiviilidelt relvad korjata, siis jäävad need kurjategijatele ju alles ja sellega on kurjategijatel ka suur ülekaal nii jõus kui tulejõus.
  Üldjuhul on kurjategija/röövel väga primitiivse ja küünilise mõttemaailmaga, kuid üle kõige kardab ta siiski seda, et osutatakse vastupanu. Kindel teadmine sellest, et röövitavatel on kehvem relvastus, paneb ta ohjeldamatult tegutsema.
  Sõjas, kriisides, kataklüsmides on politsei, sõjavägi jms siiski võimetud kodanikele kaitset pakkuma ja ainus võimalus on kaitsta end ise.
  On vähentõenäoline, et röövlid lähevad röövima seda, kelle pere osutab tiheda tulega ägedat vastupanu! Esimesteks ohvriteks saavad kõikvõimalikud liberaalsed lillelapsed, kes jutlustavad ebatõdesid.
  Et kui kõikidel onrelvad, siis tekib kaos?
  Ei teki, sest kiõik teavad, et kõikidel on ja mitte keegi aru ja oiuga inimene ei alusta lahingut, sest ta võib selles ise otsa saada- pigem käitutakse viisakalt.
  Nö “võidurelvastumine” on hoidnud rahu maa peal õnneks 80 aastat, no ilma suuremate sõdadeta.
  Valem on ju lihtne- poolearulistele, padualkohoolikutele ja narkaritele relvi ei lubata.
  Lollakad laskekatsed, milles 25m peale kõik kui mingid Texase Jack-id peavad tabama on samuti poolearuline- kõik käsirelvakonfliktid toimuvad kordades ja kordades lühemalt distantsilt. Jah, mina võin püstolist “kukkuvaid” tabada ka 100m pealt, kuid see tähendab tuhandeid tulistatud padruneid, seda ei saa nõuda suva tsiviililt.
  Kui on vaadatud mingeid vesterneid, milledes kogu aeg ohjeldamatult tulistatakse- siis on see ju film! Tegelikkuses oli kõik väga vaoshoitud ja suuremad tulistamised toimusid siiski röövlite kinninabimisel, sest nad teadsid et nad puuakse niikuinii üles ja avaldasid hullu vastupanu. Ka on distantsid käsirelvade kasutamisel muudetud ebareaalseteks. Ja ka “pikkade püsside” osas, sest tolleaegsete relvade laskemoona ballistilised omadused olid nagu kolme jalaga taburetil.
  Seega- Hollywood on kodanike ajud ära rikkunud ja tegelikkusega pole sel miskit pistmist.
  Kahjuks juhinduvad meie seadusloome korraldajad justnimelt kinokunstist, mitte reaalsusest.
  Relv on rauatükk, kõige tavalisem rauakolakas- seni, kuni teda ei tarvitata sihipäraselt.
  Selle sihipärasusega on vaja asjad korda saada, mitte demoniseerida rauakolakat.
  USA-s toimetatakse vastavalt reaalsusele ja prognoosidele, mitte ei oodata, millal röövel sulle augu sisse teeb…

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused