Habarovskis puhkes laupäeval taas Kremli-vastane suurmeeleavaldus

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Meeleavaldus Habarovskis.

Venemaal Habarovskis puhkes laupäeval valitsusevastane suurmeeleavaldus seoses populaarse kuberneri vahistamise ja asendamisega Kremli määratud kohusetäitjaga, kes pole regioonis kunagi elanud.

Habarovski elanikud on meelt avaldanud alates sellest, kui föderaalvõimud vahistasid 9. juulil mõrvasüüdistuste alusel populaarse kraikuberneri Sergei Furgali.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tegu on viimaste aastate ühe suurima valitsusevastase protestiga Venemaal ning Kreml väitis sel nädalal, et meeleavaldustele õhutavad rahvast regioonist väljaspool tegutsevad opositsiooniaktivistid.

Laupäeval marssisid läbi Habarovski kümned tuhanded inimesed, kes skandeerisid Putini-vastaseid hüüdlauseid, samal ajal kui mööduvad autod nende toetuseks signaale tuututasid, ütles AFP korrespondent.

Maske kandvad politseinikud lubasid rahval protestimist jätkata, hoolimata avalike kogunemiste keelust seoses koroonaviiruse pandeemiaga.

Kohalike ametnike sõnul osales meeleavaldusel 6500 inimest, ent opositsioonimeelsed sotsiaalmeediakanalid andsid oluliselt kõrgema hinnangu: umbes 90 000.

Võimude teatel osales eelnevatel, 11. ja 18. juulil peetud meeleavaldustel vähemalt 10 000 inimest. Kohalik meedia ja opositsionäärid ütlesid, et kohale ilmus vähemalt 35 000 kuni 50 000 inimest.

Kohapeal viibivate ajakirjanike sõnul oli laupäevane meeleavaldus eelnevatest suurem.

President Vladimir Putin vallandas Furgali ametlikult esmaspäeval ja määras kraikuberneri kohusetäitjaks Mihhail Degtjarevi, kes on Liberaaldemokraatliku Partei liige ja riigiduuma saadik.

See vihastas kohalikku rahvast, kelle sõnul pole 39-aastasel väljastpoolt tulijal ei kogemust ega sidet piirkonnaga.

Degtjarev tõrjus sel nädalal Instagrami postitatud videos üleskutset tagasiastumisele ja ütles, et massimeeleavaldused ei peegelda laiemat avalikku arvamust.

Reedel väitis ta, et protesti aitavad korraldada Moskvast Habarovski lennanud välisriikide kodanikud.

Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov heitis välismõjutuse väited kõrvale, ent ütles, et protestid on “toitaine tülinorijatele” ja pseudoopositsionääridele.

Protestiliikumisele on toetust avaldanud opositsiooniliider Aleksei Navalnõi, kelle sõnul võivad demonstrandid järeleandmisi saavutada vaid kogu riigi toega.

Furgali Liberaaldemokraatliku Partei sõjakas liider Vladimir Žirinovski lubas sel nädalal, et kui endine kraikuberner süüdi mõistetakse, nõuab ta presidendilt armuandmist.

Vene juurdluskomitee vahistas Furgali süüdistatuna 15-aasta tagustes ärimeeste tapmistes.

Kriitikute sõnul on süüasi poliitiliselt ajendatud, kuivõrd Furgal võitis 2018. aasta valimistel kindlalt Putini Ühtse Venemaa kandidaati. (BNS)

8 commentsOn Habarovskis puhkes laupäeval taas Kremli-vastane suurmeeleavaldus

 • Avatar
  Eesti vabaks

  Putini eriesindaja Kaug-idas süüdistas kuberner Furgali selles,et too on saanud regioonis liiga populaarseks ning väitis ,et fakt ,et kuberner on oma regioonis riigi presidendist oluliselt populaarsem, on totaalselt lubamatu! Seega on Habarovski krai juhtkond teinud saamatut tööd! Ca 6 kuud tagasi arreteeriti Furgali äripartner Mistrjukov. Nimelt kuulus Furgalile ja Mistrjukovile kummalegi 25% suurest teraskonstruktsioone tootvast tehasest AmurStal. 50% osales selles ettevõttes kuulus läbi ühe Moskva ärimehe Putini uudi oligarhist sõbrale Gennadi Rothenbergile. Mistrjukovi piinati vanglas , laskmata tal nädalate kaupa magada. Tema 25%-ne osalus võõrandati Rothenbergi kasuks. Teda sunniti tunnistama Furgali vastu. Mees murdus ja tegi seda. Juudist oligarh nõudis ka Furgalilt tema 25% -sest osalusest loobumist. Furgal saatis ta pikalt. See saigi tema arreteerimise teiseks põhjuseks. Rothenbergi firma ehitas 2.3 miljardi dollari eest valmis silla Kertsist Krimmi poolsaarele. Järgmisel aastal on kavas alustada silla ehitust Ida Siberi ranniku ja Sahhalini poolsaare vahel üle Tatarski lahe. See on 5-6 miljardi dollariline projekt, mille jaoks toodab teraskonstruktsioonid AmurStal…. Rothenbergil on vaja tehas enne seda kätte saada, sest ehitama hakkab silda tema. Nii saab ta endale mitmeid miljardeid dollareid väärt piruka. Kõik Furgali vastased süüdistused on fabritseeritud.Rahvas Habarovskis teab seda ning on tulnud massililselt tänavatele. Furgal kubernerina tegi palju head. Ta alandas enda ja oma administratsiooni palkasid, keelas ametnikel lennata äriklassis , tagas kõigile Habarovski lastele tasuta lõunad koolides ja lasteaedades.Ta müüs maha eelmise Ühtse Venemaa parteisse kuulunud ja 10 aastat Habarovski kuberneri tooli soojendanud, totaalselt kasutu Šproti kalli jahi. Putin ihus Furgali peale hammast juba ammu! Hetkel plaanib Putin Furgali eluks ajaks vangi saata.Furgali valis Habarovski rahvas, kogu regioonis on Ühtse Venemaa poliitikute osakaal olulistel ametikohtadel alanenud nulli lähedale. Ainus erand on Ühtse Venemaa Habarovski linnapea Kravtchuk.Furgal keeldus võltsimast 1. juulil aset leinud konstitutsiooniparanduste hääletuse tulemusi. Sestap hääletas nende poolt ülimadal % inimesi. Putin sattus raevu ja andis käsu Furgal kõrvaldada. Eelkõige on Putinil vaja vabaneda Furgalist järgmisi presidendivalimisi silmas pidades. Rahva seas väga populaarne konkurent tuli ellimineerida.

 • Avatar

  Putin koos oma gebistidest seltskonnaga püüab Venemaa relvajõudude sõjalisi kulutusi piirata. Venemaa relvajõudude juhtkonnale ja sõjalis – tööstuslikule kompleksile see muidugi ei meeldi

 • Avatar

  https://www.youtube.com/watch?v=FTXhdmtolNU – protestid kestavad seal juba varsti mitu nädalat.
  Jälgides vaikselt mis Habarovskis toimub siis tundub, et tegu poliitiliste klannide võitlusega – Furgal tundub olevat adekvaatne mees kes “kogemata” sai pumba juurde.
  Erinevalt aga ennast sisse söönud klannidest ootusest hakkas Furgal korda looma – netis on selle kohta kilomeetrite viisi videosi.
  Eesti kontekstis on nagu, et Furgal/EKRE tuli ja asus majas korda looma ja kohalikud “klannid”/refid-sotsid sattusid paanikasse ja asusid võitlema.

  Mis puutub sellesse Navlnõisse siis olen eeskõnelejatega nõus – see on paras Sorose käpiknukk. Kahjuks aga poliitilised intriigid selguvad hiljem.
  Vahest isegi sajandeid hiljem kui siiski – Kremlis käib olelusvõitlus mitme huvigrupi vahel kes võitab ja mida see Eestile toob näitab aeg.
  Nagu ikka viimasel ajal olen ettevaatlikult optimistlik 😉

 • Avatar

  Ega see navalnõi ka mingi usaldusväärne kuju ei ole- paduliberaal nimelt. See parseldab Venemaa laiali nagu laar Eestiga tegi, kui peaks võimule saama.
  Igasuguste värdideoloogiate import läheb siis ka kohe lahti, see on üsna kindel.

 • Avatar

  Habarovskis tehakse Black Lives Matterit vene moodi.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused