Häbi, soomeugrilased — kuhu on jäänud teie solidaarsus ja rõõm hõimurahva valiku pärast?

Maailm,
Ungari valimised
©Zsolt Czegledi/MTI via AP
Ungari valimised

Nii nagu Eesti peavoolumeedia, nii valab ka Soome ajakirjandus demokraatliku valiku teinud hõimurahva madjarid üle räige sopaga.

Ungari suursaadik Soomes Vince Szalay-Bobrovniczky ütleb Ungari saatkonna Facebooki lehel, et Soome meedia ja poliitikud annavad edasi eksitavaid andmeid Ungari parlamendivalimiste kohta ning halvustavad selle rahva valikuid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Suursaadik meenutab, et inimesed on teinud valiku vastavalt demokraatia põhimõtetele ja hääletamise teel: Viktor Orbáni Fidesz on võitnud tugeva häälteenamusega aastatel 2010, 2014 ja 2018. Seejuures oli 2010. aastal valimisaktiivsuseks 63% ja 2014. aastal 61%, 2018. aastal kasutas aga kasutas oma valimisõigust 70% Ungari valijatest. See näitab, et üha rohkem Ungari valijaid tuli Orbanit toetama, sest alati võitis tema erakond.

“Minu arvates on võimatu mitte nõustuda sellega, et Fidesz on demokraatlike valimiste vaieldamatu ja õiguspärane võitja,” arvab  Szalay-Bobrovniczky. “Samuti lükkan ma tagasi väited, nagu ohustaksid Ungari valitsus või vabariigi peaminister demokraatiat ja õigusriigi põhimõtteid või isegi ehitaks diktatuuri. Need kommentaarid ei alanda mitte ainult valimiste võitjat Fideszi ja peaministrit, vaid ka miljoneid Ungari kodanikke, kes tunnevad, et valitsus teeb oma tööd hästi ja kes soovivad, et Viktor Orban jätkaks oma ametis.”

Suursaadik lükkab tagasi ka kõik väited Ungari valitsuse väidetava antisemitismi kohta ja tuletab meelde, et Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu õnnitles Ungari peaministrit esimeste seas ja kutsus ta Iisraeli külla.

Eestis on Ungari-vastase hüsteeria esirinnas ERR, kes korraldas ideoloogilise palagani saates “Välisilm”.  Tundub, et Eesti valitsejate Brüsseli-meelsus ja orjamentaliteet on juba sedavõrd pöördumatu, et isegi hõimusolidaarsusest on saanud minevik.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused