Hakkab tulema: Saksamaa soovib Süüria tsiviilisikuid abistanud organisatsioonilt raha tagasi

Rubriik Maailm On
©Scanpix
Sõjategevus Süürias

Föderaalne välisamet taotleb raha Madalmaade valitsusväliselt organisatsioonilt, kes on toetanud Süüria abiorganisatsiooni rahastamist. Jutt on umbes 50 000 eurost.. Föderaalne välisamet teatas sellest Saksamaa pressiagentuuri palvel.

Mainitud huvi oli juba aprillis taotlenud MTÜ “Stichting Mayday Rescue”. Need tekkisid seetõttu, et “ei kasutatud vahendeid kohe”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Hollandi valitsusväline organisatsioon oli korraldanud valgete kiivrite rahastamise Süürias paljudele doonorriikidele – sealhulgas Suurbritanniale, Saksamaale ja teistele Euroopa Liidu riikidele.

Föderaalse välisministeeriumi teatel toetas see valgete kiivrite tegevust Mayday Rescue organisatsiooni kaudu aastatel 2016 kuni 2019 19,62 miljoni euroga.

Venemaa välisministeerium on kritiseerinud “valgete kiivrite” tegevust Hollandi ajalehe “de Volkskrant”.

Kuigi auditi kohaselt pole praegu rahaliste vahendite väärkasutamise kohta mingeid tõendeid, viidatakse finantsrikkumistele.

Läänes laialdast populaarsust ja tuge pälvinud organisatsioon White Helmets on kuulutanud oma eesmärgi päästa lahingupiirkondades tsiviilisikud, kuid Süüria valitsus on teda süüdistanud suhete hoidmises ekstremistidega ja vaenuliku propagandategevuse läbiviimises.

Venemaa välisministeerium kirjeldas “valgete kiivrite” tegevust osana Süüria valitsuse halvustamiseks korraldatud teavituskampaaniast ja süüdistas neid eriti provokatsioonis, mis andis läänele põhjust süüdistada Damaskust keemiarelvade kasutamises ja valitsusvägede positsioonide vastu streikimises.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused