Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Halb nali: rändekriisis igakülgselt läbikukkunud Kreeka tahab Leedule “kogemusi jagada”

08.07.2021
Eelmise aasta veebruaris puhkesid kokkupõrked politseiga, kui kreeklased protestisid uute migrandilaagrite rajamise vastu.
© Scanpix

Leedu presidendi välisnõuniku Asta Skaisgirytė sõnul tõstatas president Gitanas Nausėda Valgevenest lähtuva rände küsimuse viimasel Euroopa Ülemkogul ning pälvis “mõistmist ja toetust”.

Nõuniku sõnul vastas ülemkogul Leedu abipalvele Kreeka peaminister Kyriákos Mitsotákis ja pakkus Kreeka kogemusi rändekriisi haldamisel. (Kreeka on viimase kümnendi jooksul elanud üle ränga rändevoo Lähis-Idast).

Kreeka on küll rändekriisi lahendamise halvim näide: riik korjas Egeuse merelt ja üles maismaapiiri tulnud migrandid laagritesse, muutes need hiiglaslikeks pingekolleteks, mille vastu protesteerisid piirkondade kohalikud elanikud.

Ka Frontex, keda Leedu nüüd enda piirile ootab, ei suutnud Kreeka vetes midagi ära teha – vasakpoolsed süüdistasid Euroopa piirivalveagentuuri tahtmatuses migrante vastu võtta ja see pärssis kogu nende töö.

Leetu on Valgevenest jõudnud tänavu juba ligi poolteisttuhat Lähis-Ida migranti, üle kümne korra rohkem kui mullu.  Kolmapäeva hommikust kuni neljapäeva hommikuni võtsid piirivalvurid kinni 93  Leedu-Valgevene piiri seadusvastaselt ületanud isikut, teatas Leedu piirivalve.

Tabatutest on 679 esitlenud end Iraagi, 196 Kongo, 114 Kameruni, 81 Guinea, 68 Iraani ja muude riikide kodanikena.

Samas tuvastati Leedus viimase ööpäevaga 34 uut koroonaviirusse nakatumist. Leedu viimase kahe nädala nakatumisnäitaja 100 000 elaniku kohta on 15,1, viimase nädala positiivsete testide osakaal on 0,5 protsenti.  Migrantide saabumine võib koroonasse nakatumised tõusuteele viia. (BNS)

Ebaseaduslikud migrandid hävitavad Lesbosel keskkonda ja kohalike elutööd

Frontexist tahetakse kujundada migratsiooniametit ehk kas pagulaste tervitamine on piirivalve töö?

Mis ajast on piirivalve kohustuseks ebaseaduslike siserändajate vastuvõtt? Frontexi näite varal

Lesbose elanike hoiatus: immigrandid on meie elu hävitanud ja me oleme valmis seadused oma kätesse võtma

Kreeklased tulevad tänavatele – neil hakkab migrantidest kõrini saama