Halvad uudised Rootsist: oht, et jätkab sotside ja teiste rahvusriigi vastaste koalitsioon on suur

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Stockholmis põlevad autod

Neli kuud kestnud valitsusläbirääkimised, mis jõudnud lõppfaasi, võivad paraku anda Rootsile kui rahvusriigile surmahoobi, sest alatute manöövritega patriootlikud jõud kõrvaldanud punaroheline vähemuskoalitsioon tahab taas ise pukki ronida.

Veel mõni aasta massiimmigratsiooni, islamiseerimist ja europerverssusi (radikaalfeminism, sugude kaotamine, jne.) viljelev koalitsioon võib Rootsi, kui kunagise uhke ja jõuka rahvusriigi, haua äärele viia. Eurosotsid ja muud “lödipüksid”, kes peavadki rahvusriike ohtlikuks düstoopiaks (Jevgeni Ossinovski väljend) on ilmselt rahul, sest just nii viiaksegi ellu rahvusriikide hävitamise kava.

Rootsi Sotsiaaldemokraatlik Partei ja rohelised teatasid reedel, et moodustavad liberaalide ning Keskpartei toetusega vähemusvalitsuse eesmärgiga teha lõpp neli kuud kestnud “poliitilisele patiseisule”.

Neli erakonda avaldas reedel pärast kokkuleppe sõlmimist oma veebilehtedel 15-leheküljelise poliitikadokumendi. “Kokkuleppe tulemusena nõustuvad Keskpartei ja liberaalid sellega, et (sotsiaaldemokraatide liider) Stefan Löfven saab sotsiaaldemokraatidest ja rohelistest koosneva valitsuse peaministriks,” seisab dokumendi tekstis. Keskerakond ja liberaalid ise valitsusega ei liitu.

Loodaval vähemusvalitsusel oleks koos Keskerakonna ja liberaalide toetusega 349-kohalises parlamendis 167 kohta ehk enamusest jääks vajaka kaheksa mandaati.

Keskerakond ja liberaalid on seni kuulunud paremtsentristlikku valimisblokki Allianss, kuhu kuuluvad veel Mõõdukas Koonderakond ja kristlikud demokraadid.

Sotsiaaldemokraadid tegid kokkuleppe sünniks Keskparteile järeleandmisi tööjõuturu seaduse osas ja nõustusid üürieluasemepoliitika dereguleerimisega. “Sellistel läbirääkimistel tuleb osata kompromisse teha,” ütles Keskerakonna esimees Annie Lööf.

Päevalehe Aftonbladet andmel surusid rohelised läbi oma nõudmise, et taastatakse lennureiside maks ja lubatakse pagulasperede taasühendamist.

Parlament paneb uue peaministrikandidaadi hääletusele kolmapäeval. Kui ta valituks ei osutu, on võimalik veel üks katse enne uute valimiste väljakuulutamist. Seni on nurjunud kaks katset.

Parlamendispiiker Andreas Norlén on juba korra andnud ülesande koalitsioon moodustada nii Lofvenile kui konservatiivide juhile Ulf Kristerssonile, kuid mõlemad on parlamendihääletusel põrunud.

Rootsi poliitilises süsteemis saab valitsus tegutseda seni, kuni parlamendienamus sellele umbusaldust ei avalda. Paraku on senine peaminister Lofven end seni näidanud täieliku luuserina, sest tänavatel õitseb vägivald, plahvatavad pommid ja põlevad autod ning terve Rootsi on täis “no-go” tsoone

Allikas: BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused