Heaoluühiskond: Rootsi politsei tegi kahjutuks Stockholmi kesklinnas leitud lõhkekeha

Maailm,
©Scanpix
Rootsi politsei argipäev möödub tulistamistes ja plahvatustes. Pilt on illustratiivne.

Rootsi politsei tegi kahjutuks lõhkekeha, mis leiti nädalavahetusel vabaõhu kultuurifestivalil Stockholmi kesklinnas, politsei sõnul evakueeriti eelnevalt piirkonnast sadu inimesi.

Pommirühm kutsuti kohale pühapäeva õhtul, kui Kungstradgardeni pargist, kus peeti erinevaid muusika- ja teatriüritusi, leiti mahajäetud kott.

“Pommirühm neutraliseeris seadeldise sündmuskohal,” seisab korrakaitsjate avalduses, milles lisatakse: “Politsei usub, et kott… sisaldas lõhkelaengut.”

“Nüüd vaadatakse läbi kõik komponendid. Alles pärast seda saame öelda, kas ohtlik objekt oli töökorras,” ütles Stockholmi piirkonna politseiülem Erik Akerlund avalduses.

Politsei alustas avaliku vara hävitamise asjus eeluurimist. Ta ütles, et nad on rääkinud tunnistajatega ja uurisid sündmuskohalt “mahukat kaamera- ja videomaterjali”.

Ta lisas, et seni kedagi vahi alla pole võetud. (AFP-BNS)

ERR kirjutas eelmisel nädalal sellest, et Rootsi on Euroopa kõrgeima kuritegevustasemega riik. Samas ei tunnistata, et selle aluseks on migrantidest küllastunud multikultuurne ühiskond.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused