Helsingi tulistamise taga on kosovolased ehk lõunamaa meeste bütsantslik arveteklaarimine multikultuursel Põhjamaal

Maailm,
©Scanpix
Soome politseinikud. Pilt on illustratiivne.

Kui jutt on välismaalaste kuritegevusest, siis väidavad vasakliberaalid alati, et kohalikud teevad ka – aga tavaliselt teevad põliselanikud kurja kümneid kordi vähem.

Mõne päeva eest erutas ka eestlaste meeli tulistamine Helsingis – on ju meie kaasmaalasi seal ohtralt. Nüüd vahendab Postimees, et kolmes mõrvakatses kahtlustatav on Helsingin Sanomate teatel Kosovo taustaga 32- aastane mees, kes töötas Soomes ehitusfirma juhina. Politsei info kohaselt elab tulistaja Vantaal ning juhib 2014. aastal tegevust alustanud ehitusfirmat. Tema firma teeb peamiselt allhanketöid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Pealtnägijate kirjeldusel rammis ründaja teisipäeval Helsingi südalinna ristmikul oma valge kaubikuga punast Toyotat, seejärel tuli kaubikust välja ja avas sõiduautos olnud inimeste pihta tule. Tulistamises sai haavata kaks inimest, kes viidi haiglasse, kolmas autos olnu pääses vigastusteta.

Politsei on teatanud, et nii ohvrid kui ka kahtlustatav olid omavahel tuttavad. Teada on, et sõiduauto juht, keda ründaja tulistas, oli samuti kosovlane. Seega siis omade tüli, mis lõppes lõunamaalaste tulisust arvestades nende juures tavalise vägivaldse lahendusega.

Vähimalgi määral rahvastevahelist vaenu õhutamata peab tõdema, et albaanlastel on Euroopas halb kuulsus – eriti kardetakse albaania maffiat. Albaanlased on pärit kas sotsialismiajal lausa maoistliku Hoxha diktatuuri all elanud Albaania Vabariigist või Jugoslaavias serblaste valitsemise all olnud Kosovost, mis on praeguseks küll iseseisev riik, kuid toodab kõige rohkem mandrisiseseid migrante.

Albaanlaste seaduskuulmatuse taga on nii lõunamaalaste kuum veri kui pikka aega sotsialismi “viljastavates tingimustes” elamine pluss taasärganud islami usk, mistõttu pole neis eriti palju lääne-eurooplasele omast seaduskuulelikkust. Seetõttu on albaania kogukondade ilmumine hoiatav tegur. Ka Helsingis klaarisid kosovolased ilmselt mingeid tööalastest vastuoludest tekkinud jamasid.

Vasakliberaalid võivad väita, et rahvuse ja päritolu järgi ei saa kedagi patta panna, aga tegelikult ikka saab küll. Ka meie meedia vahendas hiljuti Eestisse tulnud ukrainlasest ettevõtja Arseni lugu, kes tunnistas otse, et tal on Eesti politseiga palju jamasid, eriti kiiruse ületamiste tõttu, ning eestlaste juures peab ta kummaliseks seaduskuulelikkust.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused