Helsingis kasvab vägivald: sallivuslaste poolt üles ässitatud laastamistöö läbi kannatavad ennekõike tavalised tööinimesed

Maailm,
- Updated
©Uued Uudised
Punased meeleavaldajad Helsingis.

Helsingin Sanomat laupäeval, 11. juulil. Reporter Hanna Räty vahendab kriminaalinspektor Jari Koski kirjeldust olukorrast Helsingis vägivallategude osas. Raskeks vägivallateoks või selle ürituseks loetakse politseis juhtumeid, kus on kasutatud relvana näiteks terariista. Kui 2019. aasta jaanuarist maini registreeriti ainult tapmiskatseid 14, siis vastav arv tänavu on 27. Juunis aga tehti Helsingis 28 rasket vägivallategu, ja juuli esimese 10 päeva jooksul on registreeritud seitse sellist juhtumit.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Täna oli juulikuus esimene hommik, kus politsei kongis ei olnud ühtki pussitajat,“ ütles Jari Koski 10. juulil.

Nähtuse peapõhjuseks peab inspektor eelkõige igasuguste ainete tihti läbisegi tarbimist, mis peanupu hästi segi ajavad. Ka koroonal on siin oma roll. Restoranid-baarid on kinni, juuakse mujal, kus igasugune kontroll puudub, ning siis tullakse tänavale meelt lahutama ja arveid klaarima.

Üks tegur jäi selles analüüsis siiski sootuks tähelepanu alt välja. See tundub olevat tsunami kombel ümber maailma levinud mürgeldamine, millele sallivad ringkonnad ainult hoogu juurde annavad.

Mõned päevad tagasi mainis MTV Uudiste USA korrespondent Mari Karppinen president Trumpi esinemist kommenteerides etteheitva alatooniga, et taas kord mõistis Trump hukka „protestimeeleavaldused politsei vägivalla vastu“. Milliseks need meeleavaldused juba ammu on kujunenud, sellest ei poetanud auväärt korrespondent sõnakestki. Ma ei mäleta ka, et ta varem sellele teemale eriti eetriaega oleks pühendanud.

Kui kogu salliva propagandamasina võimsusega püütakse antifaade ja muude matterdajate pogrommitamisest positiivset muljet jätta, siis pole ime, kui üldine õhkkond vägivallategude suhtes üha soosivamaks muutub.

Inspektor Koski räägib veel: „Nooremad tegelased ei räägi politseile üldse midagi või valetavad. Pohhuistlik kultuur on tugev“.

Millist käitumist tuleks siis eeldada teismelistelt, kes sotsiaalmeedias ja seintel muud ei näe kui loosungeid sellest, et kõik politseinikud on kaabakad?

Ei pea enam paika see põline tarkus, et mida külvad, seda lõikad. Sallivusvihkajate poolt üles ässitatud hungveipingide laastamistöö läbi kannatavad ennekõike tavalised ausad tööinimesed, kellel tihtipeale puudub jõud ja võimalused ülekohtu ja vägivalla mudavallile vastupanu osutada.

Aga mis siis, kui see olukord ükskord muutub? Paar näidet Ameerika mandrilt on sotsiaalmeedia vahendusel juba meieni jõudnud…

Paul Oja

8 commentsOn Helsingis kasvab vägivald: sallivuslaste poolt üles ässitatud laastamistöö läbi kannatavad ennekõike tavalised tööinimesed

 • Avatar
  Tõnis Siim

  Eestis on “sallivuse”, noorte ajude ümberprogrammeerimiseks rahvusnihilistlike sisendustega, ümber- ja ülerahvastatud asualadega Euroopa, ÜLERAHVASTATUD PIIRKONDADE RÄNDRAHVASTE-KOLONISTIDEGA ASSIMILEERITUD PÕLISRAHVASTEGA, Läänemere regiooni ja sh estenfrei (eestivaba, eestlasteta) Eesti ülesehitamiseks vajalike eurohungveipingide tootmiseks kaaasatud/ära toodud ka ÜRO haridus-ja kultuuriprogrammide raha.
  Guugeldage märksõnadega: sallivus, võõraviha, UNESCO, Mondo, Vseviov (projekti-programmi juht) ja te näete, millist suurt tööd on teie selja taga ning varjatult tehtud eesti laste ajude ümberprogrammeerimiseks rahvusnihilistlike sisendustega, nendest võitlevate eurohungveipingide meisterdamiseks IDEOLOOGILISTE HÄVITUSPATALJONLASTE POOLT.

  Üks näide guugeldamisest märksõnadega: sallivus, võõraviha, UNESCO, Mondo, Vseviov (projekti-programmi juht):

  VÕÕRAHIRMU VASTU
  19. veebr. 2016 Õpetajate Leht

  Tallinnas Artise kinos toimus 12. veebruaril õpetajatele seminar „Kuidas hariduse kaudu vähendada võõrahirmu ja rassistlikke hoiakuid?”. Ürituse korraldasid MTÜ Mondo ja UNESCO Eesti rahvuslik komisjon.

  Ettekannetega esinesid seminari patroon David Vseviov, kes kõneles inimese väärtustamisest, Tallinna ülikooli õppejõud Mare Oja, kes tutvustas teise kuvandit Eesti ajaloos õpikute näitel, ning Zakia Akkouh Euroopa Wergelandi keskusest, kes rääkis vihakõne ennetamisest.
  Ettekannetele järgnesid töötoad. Euroopa Wergelandi keskuse töötuba andis ülevaate, kuidas koolis edendada demokraatlikke hoiakuid, teadmisi ja oskusi, et ennetada ja vähendada vihakõnet ja rassismi. Töötuba tutvustas meetodeid Euroopa Nõukogu käsiraamatust, mis tegeleb vihakõne küsimustega inimõigushariduse baasil.
  MTÜ Foorumteater töötuba tutvustas protsessdraama meetodit. See on interaktiivne teatrivorm, mis aitab rollimängude abil probleeme käsitleda. Ühiselt mängiti läbi olukordi, mis on seotud sallivuse ja võõrastega.
  Mondo töötuba toetas empaatia­võimet ja aitas teadvustada ühiskonna, kodu ja kooli koostöö vajalikkust tundlike teemade käsitlemisel. Rollimäng ja arutelu toetusid „Comix4 = Koomiksid võrdsuse heaks” projekti raames valminud koomiksitele.
  Ühtlasi oli tegemist tänu- ja tunnustusüritusega õpetajatele, kes osalesid võõrahirmu ja rassistlikke hoiakuid vähendavate õppematerjalide konkursil, ning õpilastele, kes võtsid osa arengukoostööteemalisest esseekonkursist gümnaasiumiastmele. Mõlemad konkursid toimusid käesoleva õppeaasta esimesel poolel.
  Esseekonkursi õpilastele, mille peaauhind on reis Ghanasse, võitis Margit Saal Otepää gümnaasiumist tööga „Mida Eesti peaks tegema, et kliimamuutusi peatada?”. Eriauhinna pälvis Eliise Priiman Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumist esseega „Kuidas lõimida immigrante ja pagulasi Eesti kooli ja ühiskonda?”.
  Õppematerjalide konkursi kolme parema töö autorid on Aive Peil Tallinna humanitaargümnaasiumist, Krista Mahlakõiv Tallinna Õismäe gümnaasiumist ja Merilin Kotta Tallinna ülikoolist. Ära märgiti Terje Varuli (Kolga kool) ja Urve Lehestiku (Põlva ühisgümnaasium) tööd.
  Esseekonkursile laekus 40 ja õppematerjalide konkursile 28 võistlustööd. Valitud tööd avaldatakse Maailmakooli portaalis http://www.maailmakool.ee.
  Võõrahirmu teemal saab lugeda ka järgmisest Õpetajate Lehest.

  • Avatar

   Näiteks Venemaa kuulutas sellised “võrdustajate” ühendused riigivaenlasteks ja keelustas.
   Aga “korralikus” EU peres tohib Venemaa teemal sõna võtta ainult halvustavas võtmes – a’lja Putin paha ja diktaator jne.

 • Avatar
  Tõnis Siim

  Eestis on “sallivuse”, noorte aborigeenide ajude ümberprogrammeerimiseks rahvusnihilistlike sisendustega, ümber- ja ülerahvastatud asualadega Euroopa, Läänemere regiooni ja sh estenfrei (eestivaba, eestlasteta) Eesti ülesehitamiseks ära toodud/kaasatud ka ÜRO haridus- ja kultuuriprogrammide (UNESCO) raha. Kuugeldage märksõnnadega: võõõraviha, sallivus, UNESCO, Mondo, Vseviov (programmi/ projekti juht) ja te veendute, millist tõsist ja tulemusrikast tööd on ära tehtud teie teadmata eesti lastest eurohungveipingide tootmisel.

 • Avatar
  Tõnis Siim

  Sorosfashistlikult-rassistlikult ja omarahvavihkajalikult meelestatud-ümberprogrameeritud ajudega (ajupestud) eurohungveipingid toimivad-
  käituvad sorosfashistlike-rassistlike sisendprogrammide järgi, mida sorosfashistlik-rassistlik massimeedia-ajupesutööstus on nende ajudesse sisestanud maffiagrupeeringu poolt soovitud-planeeritud SUNDKÄITUMISE tekitamiseks – põhieesmärgi/lõppeesmärgi – europiidideta Euroopa ja Põhja-Ameerika saavutamiseks/ülesehitamiseks.

  Sallijad

 • Avatar

  Põlissoomlased ja Soome Odini sõdalased – kus on TEIE silmad ja käed???
  See sots-kapitalistlik hea elu on ka soomlaste ajud pehmeks keetnud.

 • Avatar

  Olukord muutub? Kuidas?
  USA-s on valge elanikkond sisuliselt igasuguste “liberaalide”, vasaklaste, “demokraatide”, antifade ja “progressivistide” poolt täiesti demoraliseeritud.
  Mõnes üksikus lõunaosariigi linnas on laskurliitude (valged) mehed takistanud relvi näidates oma linnu segi peksta. Aga need on üksikud. Ja isegi kui otsusekindlaid leidukski rohkem, siis mida tähendaks USA kodusõda ülejäänud maailmale? Kas vabu käsi Venemaale ja Hiinale… samuti Põhja-Koreale? Haiseks tuumasõja järele.

 • Avatar

  Anna värdjatele ulualune ja tänutäheks hakkavad märatsema – need debiilid on niigi ülemakstud ja üle poputatud!!! – oleks neil ajud siis sedA EI TOIMUKS …

 • Avatar

  Alles hiljuti peksti Helsingis mustade poolt surnuks Soome noor ning punameedia üritab seda iga hinnaga maha vaikida. https://mvlehti.net/2020/07/10/paivan-kuva-kaivopuistossa-vakivaltaisesti-surmatun-nuoren-ystavat-surevat-ja-kertoivat-tapahtuneesta/

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused