Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Helsingis toimus taas vägistamine taksojuhi poolt, 30-aastane kahtlustatav on sisserännanu

29.11.2021
Soome sisserändepoliitika on sinna kokku toonud ka neid, kelle kultuuris on naiste alandamine tavaline. Pilt on illustratiivne.
© UU

Iltalehti kirjutab kuriteost 20. novembri hilisõhtul, kui taksojuht viis ühe naiskliendi tema koju, kuid järgnes siis talle ja ründas naist seksuaalselt. Kahtlustatava isik selgitati välja taksoväljakutsest, ütleb kriminaalinspektor Jari Koski.

Helsingi politsei teatas, et taksojuhte on viimastel aastatel üha sagedamini kahtlustatud erinevates seksuaalkuritegudes. Nende poolt toime pandud seksuaalkuritegude kahtluste arv on alates 2018. aasta suvest kasvanud.

Helsingi politsei aruanne hõlmab jõhkrat vägistamist, vägistamist, vägistamiskatset, seksuaalseks tegevuseks sundimist ja seksuaalset ahistamist.

Tavaliselt pannakse kahtlustatavad seksuaalkuriteod toime öösel taksos, teel taksost majani või kliendi majas. Kuritegudes on kahtlustatavad mehed ja nende sihtmärgiks on naised. “Mõnel juhul on ohvrile pakutud tasuta kojusõitu,” ütleb Koski pressiteate vahendusel.

Kahtlustatavad olid peamiselt välismaalt ja 41 seksuaalkuriteos on kahtlustatav teada. Kokku oli erinevates kuritegudes kahtlustatavaid 30. Kuriteos kahtlustatava staatus võib kohtueelse uurimise käigus muutuda, kui näiteks hageja on oma nõuetest loobunud.

Aastatel 2019–2021 on seksuaalkuritegude toimepanemises kahtlustatavad taksojuhid tulnud peamiselt Lähis-Idast ja Lõuna-Aasiast ning Ida- ja Lääne-Aafrikast. Ühel juhul oli kahtlusalune pärit Soomest. Kõigi juhtumite kahtlusalused ei ole politseile teada, mis tähendab, et politsei ei tea ka juhtumi tausta.

“Politsei rõhutab, et loomulikult on suurem osa taksosõite siiski ohutud. Taksodes täheldatav nähtus puudutab vaid väga väikest osa taksoreisijatest ja taksojuhtidest. Samuti on üsna tõenäoline, et reisijate vastu suunatud seksuaalkuritegudest on politsei huviorbiiti sattunud vaid osa. Kõigist kuritegudest ei teatata võimudele,” ütleb Koski.

Politseivalitsus on taksojuhtidega seotud seksuaalkuritegusid uurinud üleriigiliselt. Aruannet tutvustatakse, kui see on valmis.

Allikas: Iltalehti