Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Hiina loob endale rahutuvi kuvandit ja Lääs heldib seepeale

11.01.2023
Kes Hiina kommunisti usub, saab kindlasti petta.
© Scanpix

ERR vahendab: “Hiina tahab vähendada oma rahvusvahelist isoleeritust ning parandada suhteid riikidega, kellega läbisaamine on pingestunud, teatas Financial Times tuginedes Hiina valitsusallikatele.” Ühiskonnateadlane Peeter Espak arvab selle peale, et Hiina seda tahabki, et keegi levitaks nende rahutuvi-kuvandit.

“Selle Financial Times’i artikli peale tooks kohe kõrvale näiteks Associated Pressi uudispealkirja 25. detsembrist: “China’s foreign minister signals deeper ties with Russia”. Või sadade teiste meediamajade paari nädala taguseid ja ka täiesti värskeid ülevaateid Hiina toetusest Venemaale.

Ehk kui kuskil mõni leht miskit väidab või keegi hiina ametnik koondnimega “allikas” miskit ütleb, on pigem tegu eduka Hiina-poolse infooperatsiooniga, mille sihiks on Venemaaga koos oma liini ajades hämada ja lootusetuid lootusi hellitama panna ka läänt. Ehk siis hiinlased on läbinähtavalt kavalad ja lääne poliitik või ka ajaleht, kes neid usub antud teemas on kas a) väga loll või b) ära ostetud.

Ehk olukord oleks täpselt sama, kui teie ukse taha ilmuks Liis Haavel, kes annab teada oma siirast soovist ühiskonnaga ära leppida ja teie vanaema eest omakasupüüdmatult hoolitsema hakata. Ning leht teeks loo “Liis Haavel on alustamas ausat elu ja soovib taastada oma sidemed vanainimestega”.

Vean ette kihla ära, et peatselt Hiina tuleb välja ka valitsuse seisukohaga, mille järgi on head suhted läänega vältimatud USA ja ELi kliimakavade teostamiseks, mis oleks Hiinata võimatud. Mille peale hetke USA valitsus ja Belgia Impeeriumi juhtkond heldivad ja kiidavad heaks Hiina-poolse mure avaldamise meie kõigi ühise koduplaneedi tuleviku pärast. Mille peale Pekingis kompartei juhtkond naerab nii, et pisaraid lendab.”