Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Hiina viirusele poogitakse külge rassismi hoogustavat mõju

31.01.2020
Vasakliberaalid võivad lõpuks ju ka koju pöörduvaid prantslasi süüdistada rassistlikus suhtumises Hiina Rahvavabariiki. Pilt on illustratiivne.
© AFP/Scanpix

Üle maailma leviv hirm Hiina koroonaviiruse ees viib liberaalses maailmas kõrvalnähtudeni, milleks on süüdistused rassismis.

Hiina kogukonnad Itaalias hoiatasid neljapäeval koroonaviiruse hirmus itaallasi varjatud rassismi eest. Itaalia ajalehed on teatanud diskrimineerimisest hiinlaste suhtes pärast viirusepuhangut, mis sai alguse Kesk-Hiinas Wuhani linnas ja on levinud ametlikult 15 riiki, vahendab AFP.

Tegu on ilmselge ülereageerimisega, mille taga on tegelikult inimlik hirm oma elu pärast. Võib päris kindlalt väita, et ka Tallinna vanalinnas jalutavatest Hiina turistidest hakatakse nakkuskartuses ilma igasuguse rassismita eemale hoidma ja ka mitte ükski sallivuslane ei lähe hiinlasi kallistama, et näidata, kuidas tema on üle “eelarvamustest”.

“Rassism” hiinlaste vastu on tingitud ainult sellest, et neid tunneb väliselt ära ja nende tung maailmas reisida on samuti teada, ning on täiesti objektiivne põhjus asiaadi välimusega inimest seostada ohtliku viiruse lähtemaaga.

Muide, Itaalia valitsus kuulutas reedel, pärast kahe nakatumise kinnitamist Roomas, uue eluohtliku koroonaviiruse leviku tõkestamiseks välja kuus kuud kestva eriolukorra.

Kui mõne aja eest toimusid plahvatused ja tulistamised Pariisis, Brüsselis, Manchesteris ja mujal Lääne-Euroopas, kurtsid paljud tõmmud inimesed selle üle, kuidas metroodes neid umbusklikult vahiti, eriti veel kui seljakott kaasas oli.

Taas võib kindel olla, et see polnud tingitud ei rassismist ega võõravihast, vaid sellest, et just lõunamaalase välimuse ja seljakotiga mehed tekitasid kümneid ohvreid nõudnud plahvatusi.

Muidugi on igal inimesel täielik õigus minna poliitkorrektselt kallistama nii köhivat hiinlast kui ka pühasõdalase väljanägemisega araablast, aga neid, kes seda ei tee, pole kellelgil õigust rassismis süüdistada. Isegi kui nad vastavaid inimesi nähes teisele tänavapoolele lähevad.

Nii et vasakliberaalid otsitaval ja leitaval rassismil pole tavaliselt mingit reaalset tausta. Ja nende “avatud” maailm pole sugugi nii tore, kui nad väidavad, sest seal liiguvad vabalt ringi nii moslemi pommimehed kui ka surmaviirused.