Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Hillary Clintoni e-kirjade skandaal puhkes uue jõuga

29.10.2016
Hillary Clinton

The Washington Post kirjutab, et USA demokraatide presidendikandidaat Hillary Clintoni meiliserveri skandaalis on kerkinud esile uusi asjaolusid. Nimelt avastas FBI endise USA kongresmeni Anthony Weineri arvuti läbiotsimisel Hillary Clintoniga seotud e-kirju.

Anthony Weineri poliitiline karjäär sai häbiväärse lõpu pärast seda, kui mõned aastat tagasi tuli avalikkuse ette tema internetisuhe ja seksuaalsed ebadiskreetsused 15-aastase tütarlapsega Põhja-Carolinast. Weineri naine, mehest lahus elav Huma Abedin, on aga Hillary Clintoni üks tähtsamatest abilistest.

Uus info e-kirjade ja meiliserveri kohta on enne kahe nädala pärast toimuvaid USA presidendivalimis äärmiselt kaalukad.

FBI juht James B. Comey teatas reedel, et büroo plaanib võtta uuesti uurimise alla Hillary Clintoni e-kirjad ajast, mil ta oli USA riigisekretär, et teha kindlaks, kas uued e-kirjad on kuidagi seotud Clintoni serveriskandaaliga.

Hillary Clintoni eraserveriga seotud kohtuasi lõppes selle aasta juulis süüdimõistva otsuseta.

Uute asjaolude ilmnemine e-kirjade skandaalis võib pöörata USA presidendivalimised peapeale. Siiani on Clintonil olnud oma oponendi vabariiklaste kandidaadi Donald Trumpi ees väike edu, kuid selline asjade käik annab Trumpile võimaluse Clintoni edestamiseks. Trump teataski juba oma toetajatele New Hampshire’is, et „nüüd lõpuks pääseb ehk õiglus võidule“.

Hillary Clinton kommenteeris olukorda ja ütles, et ei usu nagu muudaks uued e-kirjad kuidagi juulikuist otsust.

Allikas: The Washington Post (tõlkinud Triin van Doorslaer)

FOTO: Scanpix