Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Hirmupandeemia: valitsused on koroonast maalinud hullema pildi, kui see tegelikult on

-
07.12.2021
Ettevõtluses ei saa selliste loosungite järgi elada. Pilt on illustratiivne.
© UU

Hiljuti jõudis Ühendkuningriigis avalikkuseni teave, et riigi teadusnõukoja SPI-B liikmed nõudsid COVID-19 viiruse puhkemisel psühholoogilise sõjapidamise võtete kasutamist, et kutsuda elanikkonnas esile paanilist hirmu.

Nüüd kirjutab ka USA Yale’i ülikooli epidemioloog dr Harvey Risch, kuidas COVID-19 pandeemia on olnud hirmuga manipuleerimise musternäidis ja sellega on tegelenud võimupositsiooni omavad isikud kogu maailmas.

Portaali Epoch Times telesaates selgitas Risch, kes on avaldanud enam kui 300 eelretsenseeritud teadusartiklit ja on epidemioloogiaalase teadusajakirja American Journal of Epidemiology toimetuskolleegiumi endine liige, kuidas kogu pandeemia haldamine on tuginenud hirmu tekitamisele ja sellele, kuidas inimesed on hirmule reageerinud. „Põhimõtteliselt võib öelda, et tegemist on hirmupandeemiaga. Ja hirm on mõjutanud peaaegu kõiki, samas kui viirus on mõjutanud suhteliselt väheseid.“

Rischi sõnul on praegune pandeemia üsna valikuline ja prognoositav. „Viirus mõjub väga erinevalt noorematele ja vanematele, tervetele ja kroonilisi haigusi põdevatele inimestele. Üsna kiiresti sai selgeks, keda haigus ohustab ja keda mitte. Kuid hirmu tekitati kõigis,“ ütles Risch.

Tema sõnul maalisid valitsused viirusest 2020. aasta märtsis palju hullema pildi, kui asi väärt oli. Edastati sõnum, et viirus ohustab kõiki, et surra võib igaüks, kes on nakatunud ja et kõik peavad püsima kodus ning kaitsma selle kaudu end ja kogu ühiskonda. „Niisugune sõnum hirmutas inimesi, mis on ka arusaadav… valitsused, ametnikud, teadlased, teadusnõukojad, arstid, kõik rääkisid möödunud aasta veebruaris ja märtsis ühte ja sama juttu. Inimene jääb seda lõpuks ikkagi uskuma,“ ütles Risch.

Maskikohustus, ühiskonna sulgemised jne tekitasid väga tugevat ärevust. „Meie kõigi ärevustase tõusis, me otsustasime piirata erineval määral oma kokkupuudet teiste inimestega, mõned rohkem, teised vähem, aga ma arvan, et iga inimene oli mingil määral ärevuses ja see mõjutas tema elu.“

2020. aasta kevadel väitsid Ühendkuningriigi teadusnõukoja SPI-B liikmed, et „märkimisväärne hulk inimesi ei tunneta end piisavalt ohustatuna”, mistõttu nõudsid nad valitsuselt, et ohutajumise taset tuleb tõsta. Hiljuti väljendasid SPI-B liikmed kahetsust, et olid hirmutamistaktika kasutamist soodustanud, tunnistades et see oli ebaeetiline ja totalitaarne. „Ilmselgelt ei ole hirmu kasutamine kontrolli saavutamiseks eetiline. See lõhnab totalitarismi järele. Ühegi tänapäeva valitsuse jaoks ei ole siin tegemist eetilise hoiakuga. Olen oma loomult optimist, kuid toimunu on muutnud mind inimeste suhtes palju pessimistlikumaks.”

Nüüd on pea kogu maailmas liigutud edasi järgmise narratiiviga, et kõik inimesed peaksid olema COVID-19 vastu vaktsineeritud, vastasel juhul ei ole võimalik naasta „normaalse“ elu juurde. Vaktsineerimata inimestest on tehtud patuoinad, kes olevat süüdi selles, et ühiskonda ei saa avada ja majandus kannatab.

Allikad: The Telegraph, Epoch Times