Hoiatav uuring: Mustalt Mandrilt ja Lähis-Idast tahavad emigreeruda sajad miljonid inimesed

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Tõotatud Maal – Aafrika migrant Hispaania enklaavis Melillas.

Hiljutise uurimuse kohaselt soovivad ligi pooled Põhja-Aafrika ja Lähis-Ida noored emigreeruda mõnda teise riiki.

Iga-aastase ASDA’A BCW Araabia noorte uuringu raames küsitleti seitsmeteistkümnes Põhja-Aafrika ja Lähis-Ida riigis 4000 inimest vanuses 18-24 ja selgus, et 42% neist tahavad oma kodumaalt lahkuda ning emigreeruda kuhugi mujale ja 40% on mõelnud püsivalt teise riiki elama minemisest. 15% ütles aga, et on astunud emigreerumise eesmärgil aktiivseid samme. Vaid 32% vastanutest ei plaani oma kodumaalt kunagi lahkuda.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kõige rohkem lahkuda soovijaid oli Liibanonis, kus lausa 77% noortest tahab kolida mõnda teise riiki, järgnevad Liibüa 69%-ga, Jeemen 66%-ga ja Iraak 65%-ga.

Umbes veerand noortest vastanutest ütlesid, et tahavad emigreeruda majanduslikel põhjustel, samas kui põgenikustaatusega seostatud religioossed või poliitilised põhjused moodustasid vastusest vaid vastavalt 2% ja 8%. Turvatunde puudumise tõttu soovib emigreeruda umbes 12% vastanutest.

Covid-19 viirus on mõjutanud ka suhtumist migratsiooni. 32% noortest väitis, et viirus on muutnud nende välismaale kolimise soovi veelgi tõenäolisemaks.

Viimastel aastatel läbiviidud sarnased küsitlused on näidanud, et ka mujal regioonides, näiteks Sahara-taguses Aafrikas, on emigreerumise soov väga suur. 2018. aastal tehtud Pew Research Centre’i uuringu kohaselt tahaks kaks kolmandikku Sahara-taguse Aafrika 1,1 miljardist inimesest emigreeruda järgmise viie aasta jooksul kas Euroopasse või Ameerika Ühendriikidesse.

Euroopa Liidus on mitmed liikmesriigid pikalt nõudnud seaduste muutmist migratsiooni lihtsustamiseks Aafrikast ja mujalt kolmandatest riikidest. Prantsusmaa president Emmanuel Macroni ja mitmete teiste sõnul toob Aafrika tohutu rahvastikukasv kaasa pretsedenditu massiimmigratsiooni ajastu.

Allikas: Breitbart

Loe ka Aafriklaste massiränne Euroopasse tähendab Musta Mandri kolimist külmemasse kliimasse ja muud ei midagi

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused