Hollandi kohus leidis islamiäärmuslase tapmisähvarduse Geert Wildersile karmi karistust väärt olevat

Maailm,
©AFP/Scanpix
Immigratsioonivastane Geert Wilders on islamistide poolt sihtmärgiks valitud.

Hollandis mõisteti kümneks aastaks vangi opositsioonipoliitikut Geert Wildersit ähvardanud Pakistani migrant. Junaid I. nimeline pakistanlane ähvardas tappa Geert Wildersit kättemaksuks tolle organiseeritud Muhamedi karikatuurivõistluse eest.

Kümme aastat on tunduvalt kõrgem karistus prokuröri poolt esialgu nõutud kuuest aastast. Nimelt leidsid kohtunikud, et antud juhtumi puhul on pikem vangistus vajalik, kuna tegemist on väga tõsise kuriteoga.

Kohus oli korduvalt kuulnud, kuidas Junaid ähvardas tappa Hollandi Vabaduspartei juhti Geert Wildersit, kuna pidas Wildersi surma õigeks ja heaks asjaks. Lisaks leidis Junaid, et kohtupidamise käigus saadav tähelepanu tõstab tema positsiooni Pakistanis. Kohtunike sõnul kujutas mees endast endiselt ohtu ning nad otsustasid pikema vanglakaristuse kasuks.

Junaid I. tuli Hollandisse möödunud aasta augustis, et protesteerida Wildersi idee vastu korraldada Hollandi parlamendi alamkojas Muhamedi naljapiltide võistlust. Haagi raudteejaamas salvestas Junaid video, milles ta rääkis, et kavatseb teha „selle koera Wildersi takistamiseks ja tema põrgusse saatmiseks kõik endast oleneva“. Ta postitas video avalikult Facebooki. Päev hiljem arreteeris politsei mehe. Wildersi plaanitud karikatuurivõistlus jäeti hiljem turvakaalutlustel ära.

Kohus leidis, et video viitab selgelt Junaidi plaanile Wilders tappa. „Kui te vaatate seda videod ja tema Whatsapp salvestusi, siis saab neist teha vaid sellise järelduse. Ka vanglas on ta endiselt kuulutanud, et tema missioon ei ole veel täidetud, ehkki karikatuurivõistlus jäi ära. Lisaks nimetab ta end võitlejaks, nagu seda tegi ka Theo van Goghi [2004. aastal tapetud Hollandi islamikriitikust filmirežissöör] mõrvar Mohammed B,“ seisab kohtuotsuses.

Hollandi populaarsuselt teise partei juht Wilders kiitis kohust kaalutletud otsuse langetamise eest.

Wilders on öelnud, et ta on veendunud sõnavabaduse kaitsja: „Me peame tegema just täpselt seda, mida terroristid tahavad, et me ei teeks – vastasel juhul saadame me terroristidele sõnumi, et vägivald ja vägivallaga ähvardamine toimib. Ja see ei tohi nii olla… Meil peab olema võimalus kujutada Muhamedi ilma, et meid ootaks ees surmamõistmine. Me elame Läänes, mitte Saudi Araabias või Pakistanis,“ ütles Wilders intervjuus Breitbartile.

Pärast Theo van Goghi mõrva on Wilders elanud pideva politsei kaitse all turvamajas, kuna islamikriitiline Wilders saab pidevalt tapmisähvardusi ja tema vastu on kavandatud ka reaalseid rünnakuid.

Allikad: Algemeen Dagblad, Breitbart

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused