Hollandi kohus mõistis Geert Wildersi süüdi marokolaste solvamises

Maailm,
©Scanpix
Geert Wilders.

Hollandi apellatsioonikohus jättis reedel jõusse migratsioonivastase poliitiku Geert Wildersi süüdimõistva kohtuotsuse marokolaste solvamise eest, kuid mõistis ta õigeks diskrimineerimisele õhutamise süüdistuses.

“Kohtu hinnangul on tõestatud, et härra Wilders on süüdi grupi solvamises” meeleavaldusel Haagis 2014. aastal, kui rahvas hüüdis “vähem marokolasi” Hollandis, ütles kohtunik J.M. Reinking.

Kohus ei määra temale selle eest mitte mingit karistust ega meedet, ütles kohtunik.

Islamivastase Vabaduspartei (PVV) juht Wilders kutsus kohtuprotsessi varem poliitiliselt kallutatuks ja peab seda osaks debatiks sõnavabaduse üle.

Wilders, kes mõisteti varem kummaski punktis süüdi 2016. aastal, ütles, et kaebab edasi ka viimase kohtuotsuse.

PVV on Hollandi parlamendis suuruselt teine liberaalse Vabaduse ja Demokraatia Rahvapartei (VVD) järel, mida juhib peaminister Mark Rutte.

Kohtuotsus näitab, kas Hollandist on saanud “korrumpeerunud banaanivabariik, kus opositsiooni liider mõistetakse süüdi poliitilises kohtuprotsessis”, ütles Wilders Twitteris enne otsuse langetamist.

Järgmisel aastal peetakse Hollandis parlamendivalimised.

Wildersi sattumine kohtu alla näitab, et Lääne-Euroopas ei tohi inimesed enam oma kodumaal massimigratsiooni vastu olla. (AFP-BNS-UU)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused