Hollandi migratsiooniminister varjas sisserändajate tõsiseid kuritegusid, et “mitte tekitada ühiskonnas segadust”

Maailm,
©Scanpix
Immigrandid

Hollandi migratsiooniminister Mark Harbers astus tagasi, kuna selgus, et ta on varjanud migrantide ja varjupaigataotlejate poolt toimepandud tõsiseid kuritegusid.

Immigratsiooniameti iga-aastases raportis oli Harbersi poolt koostatud top-10 kuritegudest, mille panid 2018. aastal toime asüülitaotlejad. Nende hulgas domineerisid peamiselt väiksemad kuriteod nagu jalgrattavargused ja solvamised. Palju harvemini tuli raporti kohaselt ette mõrvu, vägistamisi või pedofiiliat, lisaks olid paljud selliseid rängad kuriteod liigitatud kategooria „muud“ alla.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

De Telegraafi poolt saadetud järelepärimisele ministeerium ei vastanud, samas kui politsei saatis ajalehele andmed, mille kohaselt panid asüülitaotlejad 2018. aastal toime 31 mõrva või tapmist, tekitasid 51 korral raske kehavigastuse, panid 79 korral toime seksuaalkuriteo, viiel korral oli tegemist pedofiiliasüüdistusega ja viiel korral pantvangi võtmisega. Lisaks on kaheksa asüülitaotlejat jäänud vahele lapsporno omamises. Politsei sõnul saadeti täpselt samasugune info raporti tarvis ka justiitsministeeriumile, kuid politsei andmed ei kattunud raportis olevate andmetega.

Hollandi Vabaduspartei juht Geert Wilders nõudis debatti parlamendi alamkojas ja nimetas Twitteris Harbersi võltsimisi „täielikuks maffiategevuseks ja sõja kuulutamist koalitsiooni poolt”. Ta lisas, et alamkoda (de Tweede Kamer) on korrumpeerunud.

Mark Harbers omakorda väitis, et asüülitaotlejate raskeid kuritegusid ei avalikustatud, sest kardeti, et nende ilmsikstuleku puhul tekitaks see ühiskonnas segadust.

Harbers on ka varem terava kriitika osaliseks saanud. Jaanuaris süüdistati teda koostöö tegemises inimsmugeldajatega, sest ta otsustas lubada Hollandisse mõned päästelaeva Sea-Watch 3 poolt päästetud migrandid.

Lisaks lubas ta Hollandisse jääda sadadel alaealistel migrantidel, kes seaduse järgi oleks tegelikult pidanud maalt lahkuma.

Allikas: De Telegraaf, De Volkskrant

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused