Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Hollywood kasutab dr. Jordan Petersoni pahalaste mallina

-
02.07.2024
Jordan Peterson
© Wikipedia

Pärast seda, kui eelmisel nädalal ilmus „Tähesõdade“ sarja “The Acolyte” 5. jagu, näib, et dr. Jordan B. Petersonile sarnase tegelaskuju kasutamine loo pahalasena on muutunud trendiks.

Uue Disney+ “Tähesõdade” sarja “The Acolyte” pahalane on taaskord pandud tsiteerima Petersoni, keda peetakse tänase läänemaailma kõige mõjukamaks avalikuks intellektuaaliks ning kes on julgenud teravalt kritiseerida uusvasakpoolseid suundumusi.

Stsenaristid on varasemalt kasutanud Petersoni kurikaelte mallina nii Olivia Wilde’i “Don’t Worry Darling” kui ka “Kapten Ameerika” koomiksites.

Viimase näitena saab esile tuua kaabaka, Qimiri, kes tsiteerib Petersoni 2022. aasta intervjuud peaaegu sõna-sõnalt, lausudes saatelõigu lõpus: “Isegi oma triumfi ilmnemisel näeme oma meeleheite sügavust.“

3. jaanuaril 2022 esines Peterson ettevõtja Steven Bartletti taskuhäälingusaates “Tegevjuhi päevik” ja ütles: “Ükskõik, kuhu maailmas lähen, tulevad inimesed minu juurde ja neil on sageli üsna karm lugu rääkida. See on kohutav asi, sest isegi nende triumfi ilmnemisel näete nende meeleheite esialgset sügavust.“

“Kõigepealt Red Skull, siis Olivia Wilde’i filmikurjategija, nüüd Dark Side’i kurikael. Ma ei suuda,” säutsus Petersoni tütar Mihhaila pühapäeval Twitteris. “Ka Dream Scenario koos Nicolas Cage’iga võttis isalt mõned ideed. Liiga hea,” lisas ta.

Sari “The Acolyte” on laiemalt sattunud suure halvakspanu osaliseks, kuna kasutab ühe tegelaskuju puhul sooneutraalseid termineid ning vaatajad on nimetanud seda „kõige geimaks Star Warsiks“.

2021. aastal kujutas vasakpoolne aktivist Ta-Nehisi Coates oma koomiksis “Kapten Ameerika” natsist kaabakat, kelle seisukohad kordasid Petersoni teoste pealkirju.

Aasta hiljem paljastas filmi “Don’t Worry Darling” režissöör Wilde, et tema filmi kurikael põhineb Petersonil, viidates tunnustatud psühholoogile kui “hullule mehele”, kes on “inceli kogukonna pseudointellektuaalne kangelane.”

“Mind on juba pikalt jahitud, sest ma olen kuulanud rahulolematuid noori mehi – see [jahtimine] on kohutav asi, mida teha,” ütles Peterson Wilde’i kommentaarile vastates ja lisas: “Ma arvasin, et marginaliseeritud inimesed peaksid omama häält.”

Allikas: Daily Wire