Hollywood väntab esimese draamafilmi Holodomorist

Maailm,
- Updated
Bitter Harvest

Järgmisel aastal jõuab kinodesse esimene Hollywoodist pärit mängufilm, kus kesksel kohal on Ukraina kommunismiaegne näljahäda ehk Holodomor.

Film, mis kannab pealkirja Bitter Harvest (“Kibe viljasaak”), valmib režissöör George Mendeluki käe all. Ukraina päritolu Mendeluk on sündinud Saksamaal ja seni tuntud peamiselt telesarjade ning märulifilmide režissöörina.

Filmi keskmes on kasakaperest pärit noore kunstnikuhinge Juri (Max Irons) saatus Nõukogude punase terrori päevil, millest põimuvad läbi nii tema keerulised suhted oma isa Jaroslavi (Barry Pepper) ja vanaisa Ivaniga (Terence Stamp) kui ka tema katsed võita noore Ukraina neiu Natalka (Samantha Barks) südant. “Meie lugu räägib sellest, kuidas armastus võidab kõik raskused, mis elu selle ette seab,” on režissöör Mendeluk öelnud.

Võtted toimusid suuremalt jaolt Ukrainas ja samuti Rumeenias. Film peaks kinodesse jõudma 2016. aasta jooksul.

Tegu on esimese Holodomori käsitleva Hollywoodi suurfilmiga. Seni on Hollywood pea igal aastal vändanud mõne linateose holokaustist.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused