Hübriidsõda: Poolat provotseeriv Valgevene hoiatas Poolat ise provokatsioonide eest

Maailm,
©Scanpix
Migrandid Valgevene-Poola piiril

Ärevad sündmused Poola-Valgevene piiril koguvad tuure. Nüüd hoiatas Poola piiri tuhandete migrantidega ründav Valgevene Poolat “provokatsioonide” korraldamise eest nende ühisel piiril ja eitas Varssavi süüdistusi pretsedenditu põgenikelaine organiseerimises Euroopa Liidu riiki.

Poola teatas sel nädalal, et tõkestas sadade migrantide katse siseneda riiki Valgevene poolelt ja hoiatas “relvastatud” eskaleerumise eest ajal, mil piirile on kogunenud veel tuhandeid.

Washington ja Brüssel on kutsunud Minskit lõpetama “hübriidrünnakut” ning Poola peaminister Mateusz Morawiecki hoiatas, et piirikriis ohustab kogu Euroopa Liidu julgeolekut.

Valgevene režiim manitses omalt poolt Poolat hoiduma pingete eskaleerimisest piiril, öeldes, et migrantide kohtlemine saab olema lakmustest, kuidas Varssavi rahvusvahelisi norme järgib.

“Tahame Poolat juba ette hoiatada igasuguste Valgevene Vabariigi vastu suunatud provokatsioonide eest, et õigustada ebaseaduslikku jõukasutust ebasoodsas olukorras olevate relvastamata inimeste vastu, kelle hulgas on palju lapsi ja naisi,” seisis välisministeeriumi avalduses.

Valgevene kaitseministeerium aga eitas Poola süüdistusi, et Minsk koordineerib põgenikelainet, nimetades seesuguseid süüdistusi alusetuteks.

Ministeerium avaldas ühtlasi kahetsust, et Poola ei teavitanud neid 10 000 sõduri paigutamisest piirile.

Valgevene siseminister Ivan Kubrakov ütles riiklikule uudisteagentuurile Belta, et migrandid on riigis seaduslikult ega ole seni seadusi rikkunud. Valgevene-Poola piiril möödus öö suhteliselt rahulikult.

Allikas: ERR

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused