Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Hunter Bideni skandaalid ripuvad summutamisest hoolimata kirvena USA presidendi pea kohal

28.07.2022
President Joe Bideni poeg Hunter Biden on hetkel üks USA skandaalsemaid tegelasi.
© Scanpix

Hiljuti tunnistasid mitu vilepuhujat, et USA presidendi poja Hunter Bideniga seotud skandaale (kadunud sülearvuti skandaal) on püütud FBI poolt avalikkuse eest varjata.

„Minu büroosse jõudnud info tekitab muret, et FBI on saanud ja kasutanud Hunter Bideniga seotud teavet, nimetades seda valeinfoks,“ kirjutas vabariiklasest senaator Chuck Grassley 25. juulil FBI direktorile Christopher Wray’le ja peaprokurör Merrick Garlandile. „Olemasolevate väidete maht ja järjekindlus kinnitavad nende usaldusväärsust ja on tinginud vajaduse selle kirja kirjutamise järele.“

USA kongressi senati justiitskomisjoni esimehe Grassley sõnul väidab vilepuhuja, et presidendi poja kohta esitatud legitiimseid andmeid ja luureinfot nimetati enne 2020. aasta presidendivalimisi valeteabeks või lihtsalt varjati.

Aprillis avaldas CBS News uudise, mille kohaselt on enam kui 150 Hunter Bideni ja James Bideni rahvusvahelist äritehingut märgitud USA pankade poolt kahtlaseks ja saadetud edasisele läbivaatamisele. Lisaks teatas CBS News, et Delaware’i peaprokurör alustas uurimist Bidenite võimaliku maksupettuse, rahapesu ja välispoliitilise mõjuvõimuga kaubitsemise üle. Joe Bideni arvates on perekond talitanud õigesti ja ta on väitnud, et tema ei ole oma venna ning poja äritehingutes osaline olnud. 2020. aasta oktoobris, kuu aega enne presidendivalimisi, andis FBI vanemagent Timothy Thibault käsu peatada Hunter Bideniga seotud negatiivse teabe levitamine.

„Vilepuhujad on mulle teada andnud, et ehkki FBI ja justiitsministeerium järgivad teatud konkreetseid standardeid, mis nõuavad uurimise alustamiseks konkreetseid faktilisi eeldusi, ei täitnud Thibault ja teised justiitsministeeriumi ning FBI ametnikud neid nõudmisi,“ kirjutas Grassley. Kirjas viidatakse ka justiitsministeeriumi ametnikule Richard Pilgerile, kes oli valimiskuritegude osakonna direktor ja samuti väidetavalt seotud Hunter Bideni uurimisega seotud otsustega.

„Nimetatud süüdistuste valguses olen endiselt väga mures, et justiitsministeeriumi ja FBI teatud ametnike poliitiline kallutatus on mõjutanud justiitsiministeeriumi ja FBI tavapäraseid protsesse ning protseduure kõrge profiiliga ja poliitiliste isikute uurimise osas,“ jätkas Grassley. „Peaprokurör ja direktor Wray – tuginedes väidetele, mis on jõudnud minuni väga mitme vilepuhuja kaudu, on teie büroodes süstemaatilised ja eksistentsiaalsed probleemid. Teil on kohustus oma riigi ees võtta neid väiteid tõsiselt ja alustada kohe uurimist.“

FBI ja justiitsiministeerium mõlemad teatasid, et on saanud Grassley kirjad kätte, kuid keeldusid edasistest kommentaaridest.

2020. aasta sügisel jõudis New York Posti toimetusse sülearvuti, mis kuulus presidendi pojale, Hunter Bidenile. Sülearvuti kõvakettalt leiti hulgaliselt Hunter Bideni, tema perekonna ja äripartnerite e-kirju, tekstisõnumeid, fotosid ja finantsdokumente, mis paljastasid, kuidas presidendi poeg kasutas ära oma poliitilist mõjuvõimu välismaiste ärisuhete ajamiseks.

Allikas: CBS News