Huvitav areng: Itaalia soovitab inimkaubitsejatel oma last Liibüasse ehk algpunkti tagasi viia

Maailm,
©Reuters/Scanpix
“Päästelaev” Aquarius on inimkaubanduse musternäide.

Vahemere rändekriisi üks huvitavamaid arenguid on see, et vabaühenduste päästelaevadel ei lasta enam  omatahtsi tegutsema ja ka neid sunnitakse seadustest ja reeglitest kinni pidama.

Itaalia valitsus käskis laupäeval Liibüa rannikuvetes tegutsevatel välismaiste valitsusväliste abiorganisatsioonide päästelaevadel vajaduse korral abi otsida Liibüa võimudelt. Kohaliku meedia andmetel saatis Itaalia piirivalve vastavasisulise sõnumi kõigile Vahemerel tegutsevatele omaalgatuslikele päästelaevadele.

“Liibüa rannikuvetes tegutsevatel kaptenitel tuleb vajaduse korral pöörduda Liibüa piirivalve ja Tripoli keskuse poole,” öeldi teadaandes muu hulgas. Muutus esindab Itaalia uue valitsuse poliitilist suunda. Itaalial on siiani olnud suur roll ebaseaduslike sisserändajate merelt äratoomise koordineerimisel.

Itaalia siseminister Matteo Salvini väljendas reedel avaldatud usutluses kahtlust, kas migratsiooni asjus ja paljudest teistes küsimustes sügavalt lõhenenud Euroopa Liit elab üle järgmise aasta sündmused.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused